Biennale Małej Formy Ceramicznej

Ogólnopolski konkurs WCK

Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza do wzięcia udziału w Biennale Małej Formy Ceramicznej. Wydarzenie ma formę ogólnopolskiego konkursu, którego zwieńczeniem będzie wystawa prac konkursowych.

Jest to projekt niezwykły. Jego głównym zadaniem jest promowanie i popularyzowanie, w skali ogólnokrajowej, unikatowej ceramiki charakteryzującej się niewielkim formatem.
Przedmiotem konkursu jest mała forma ceramiczna, nieprzekraczająca w żadnym ze swoich wymiarów – szerokości, głębokości, wysokości – 15 cm. Dzieło zgłoszone do konkursu powinno być wykonane z gliny i wypalone. Szkliwienie nie jest wymagane.
W tym roku zrezygnowano z narzucania twórcom konkretnego tematu. Mogą przedstawić to, co uważają za najcenniejsze i najpiękniejsze w swej twórczości. WCK zamierza propagować współczesne trendy i zjawiska artystyczne, zachęcać do autorskiej twórczości, a także umożliwiać wymianę doświadczeń w zakresie warsztatu ceramicznego.
Konkurs odbędzie się w następujących kategoriach:
• Kategoria I: biżuteria;
• Kategoria II: forma użytkowa;
• Kategoria III: forma rzeźbiarska.
W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, czynnie uprawiające sztukę ceramiczną. Artyści, którzy zostaną laureatami, otrzymają nagrody finansowe, wśród których czeka wyróżnienie najbardziej prestiżowe – Grand Prix „Małej Formy Ceramicznej” w kwocie 3000 zł.
Konkurs składa się z dwóch etapów. Termin składania dokumentacji do etapu pierwszego to 29.07.2020 r.
Prace wyłonione przez komisję artystyczną zostaną zaprezentowane podczas wystawy głównej „Biennale Małej Formy Ceramicznej” w galerii Filharmonii Kaszubskiej.
W sprawach organizacyjnych prosimy kontaktować się drogą elektroniczną na adres email:
biennale@wck.org.pl, lub telefonicznie pod nr tel.:
58 672 27 75 wew. 73.

Wejherowskie Centrum Kultury zachęca do wzięcia udziału w biennale i zaprezentowania swoich prac szerszej publiczności!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.