Budowa dobiega końca

Łęczyce. Będzie nowy Urząd Gminy

Budowa nowego Urzędu Gminy w Łęczycach zbliża się do końca. Prace trwają nieprzerwanie od dwóch lat, czyli od czerwca 2018 roku. Zakończenie robót zaplanowano na 30 września 2020 roku.

Realizacja inwestycji przebiega bez zakłóceń, jak wyjaśniają władze gminy, i jest zgodna z harmonogramem rzeczowo-finansowym.
Dobiegły do końca prace na zewnątrz budynku. Biała elewacja lśni świeżością. Trwają prace nad szyldem/herbem i tablicami informacyjnymi. Nowoczesny obiekt biurowy wygląda okazale i już dziś można powiedzieć, że Łęczyce będą miały wreszcie Urząd Gminy z prawdziwego zdarzenia, jak przystało na największą terytorialne gminę w powiecie wejherowskim.
Nowy urząd będzie przestronny i wygodny dla interesantów i dla pracujących w nim urzędników. W dotychczasowym starym budynku urzędu bardzo brakuje miejsca.
– Gmina szybko się rozwija, a urzędnikom przybywa zadań. Potrzebna jest znacznie większa sala obrad Rady Gminy, właściwe warunki pracy i obsługi dla OPS oraz administracji samorządowej, jak i dostępu i przechowywania materiałów archiwalnych – informuje Piotr Wittbrodt, wójt Gminy Łęczyce. – W obiekcie nie ma barier architektonicznych, zastosowano wiele nowoczesnych rozwiązań ekologicznych, które bardzo poprawią obsługę mieszkańców.
Aktualnie roboty weszły w etap końcowy, trwają prace wykończeniowe i instalacyjne wewnątrz budynku, a w przygotowaniu są już prace wyposażeniowe dla każdego miejsca pracy.
Nowa siedziba Urzędu Gminy została zlokalizowana blisko obecnego urzędu, u zbiegu ulic: Długiej i Topolowej. Koszt inwestycji wynosi ok. 8,5 mln zł.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.