Razem dla Marcelka

Charytatywny Bieg Superbohaterów w wirtualnej odsłonie

Za nami kolejna odsłona Biegu Superbohaterów, tym razem w nietypowej, wirtualnej odsłonie. Wydarzenie zorganizowało stowarzyszenie Małe Trójmiasto Biega, a imprezę po raz kolejny wsparło finansowo Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

Fot. Starostwo w Wejherowie
Fot. Starostwo w Wejherowie

Ponad trzystu uczestników wzięło udział w piątej edycji biegu charytatywnego, który z powodu pandemii odbył się w formie wirtualnej. Do tej pory bieg odbywał się alejkami Parku Miejskiego w Wejherowie. W tym roku biorący udział w akcji mogli wykonać jakąkolwiek aktywność fizyczną w dowolnym miejscu lub wziąć udział w treningu online.
– Bardzo dziękuję wszystkim za obecność i włączenie się do naszej akcji – mówiła Prezes stowarzyszenia MTB Michalina Romańska. – Zebrane pieniądze przekażemy na pomoc dla Marcelka, który cierpi na wady układu nerwowego oraz padaczkę.
Bieg Superbohaterów organizowany jest od 2016 r. przez stowarzyszenie Małe Trójmiasto Biega. Głównym celem wydarzania nie jest jednak rywalizacja lecz zebranie środków na szczytny cel i pomoc.
– To ważne wydarzenie sportowe, które łączy uprawianie sportu z pomaganiem innym – zaznacza Wicestarosta Wejherowski Jacek Thiel. – Cieszę się, że w tym trudnym czasie, gdy imprezy masowe są odwoływane, organizatorzy się nie zniechęcili i zorganizowali bieg charytatywny w nowej formie.
Warto dodać, że od samego początku akcję wspiera Starostwo Powiatowe w Wejherowie, które w tym roku wyśle każdemu uczestnikowi imienny medal.

Łącznie zebrano
17 057 zł
Cała suma zostanie przekazana na pomoc dla Marcelka Palacha m.in. na zakup pionizatora.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.