Zagłosujmy na wejherowski obiekt!

Hala sportowa przy SP 5 w finale ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku”

Głosujmy na halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 5 w Wejherowie, która znalazła się w finale XXIV edycji ogólnopolskiego plebiscytu internetowego na najpopularniejsze budowy i modernizacje w Polsce. Głosy w konkursie „Modernizacja Roku” można oddawać do 3 sierpnia br. na stronie organizatora: modernizacjaroku.org.pl

Inwestycję, której efektem jest piękna i funkcjonalna hala sportowa przypomina zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz: – Po latach starań wygospodarowaliśmy w budżecie środki finansowe, które pozwoliły na budowę hali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 5. Nowy obiekt jest dużą halą, jedną z większych w regionie. W sali o wysokości 7 m i wymiarach 44,5 na 27 m, uczniowie mogą uprawiać: piłkę ręczną, mini-piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę, tenis oraz badminton. Umożliwia to wielorakie wykorzystanie tego obiektu, a młodzież szkolna może rozwijać swoje zainteresowania i zdolności w wielu dyscyplinach sportowych. Bardzo ciekawym elementem jest wyposażenie hali w 7-metrową ściankę wspinaczkową. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych – informuje A. Kraszkiewicz.
Na płycie boiska jednorazowo może przebywać około 50 osób, a na składanych trybunach zmieści się ponad 200 osób. Można przedzielić halę kotarą i prowadzić niezależne zajęcia sportowe z kilkoma grupami.
Oprócz przestrzeni przeznaczonej do uprawiania sportu na terenie hali powstało zaplecze socjalne, w tym między innymi węzły szatniowe, toalety (damskie, męskie i dla niepełnosprawnych), prysznice, pomieszczenia na sprzęt, sale dla nauczycieli z toaletą, pomieszczenia porządkowe i magazynowe oraz techniczne. Uczniowie w drodze na zajęcia nie muszą wychodzić na zewnątrz, bo mogą przejść łącznikiem. Realizując inwestycję zadbano o teren przyległy, na którym znajdują się miejsca postojowe, droga przeciwpożarowa, zamontowano ławki i stojaki dla rowerów.
Mieszkańcy Śmiechowa doczekali się wymarzonej hali na miarę XXI wieku, a młodzież może w pełni rozwijać sportowe pasje.
– Inwestycje, które konsekwentnie realizujemy w naszym mieście, mają na celu zachęcenie mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu. Do prowadzenia zdrowej rywalizacji i fantastycznej zabawy, a przede wszystkim do aktywności społecznej. W nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowe] nr 5 każdy może rozwijać swoje zainteresowania sportowe. Ta inwestycja to spełnienie marzeń nie tylko uczniów, ale też pedagogów i rodziców – mówi sekretarz miasta Bogusław Suwara.

Szkoła Podstawowa nr 5 to jedna z najstarszych szkół w Wejherowie. Jej początki sięgają 1948 roku. 10 października tego roku w przystosowanym na potrzeby edukacji baraku dzieci z tzw. Bolduanowa, czyli Śmiechowa, usłyszały pierwszy dzwonek. Nazwa ,,Bolduanowo” pochodzi od nazwiska Teodora Bolduana – przedwojennego burmistrza Wejherowa. To on powołał do życia Towarzystwo Ogródków Działkowych, które w 1938 roku wybudowało w Śmiechowie ok. 100 domków na działkach ogrodniczych.
Nowoczesny, jak na tamte czasy budynek Szkoły Podstawowej nr 5, zwany wówczas „pałacem”, oddano do użytku 26 września 1959 roku. Od 6 czerwca 1970 roku placówka w Śmiechowie nosi imię Fryderyka Chopina.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.