Mniejsze opłaty za wywóz śmieci

Mieszkańcy gminy Luzino od 1 lipca br. będą płacić mniej za wywóz śmieci, niż pierwotnie zakładano. Stało się tak z powodu niższych kosztów zaproponowanych w przetargu przez Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie, który w Luzinie pokonał trzech konkurentów.

W opinii wójta Luzina Jarosława Wejera oferta ZUK jest na tyle atrakcyjna cenowo, że dzięki temu mieszkańcy gminy będą płacić mniej za wywóz śmieci. Gminni radni zdecydowali o zmniejszeniu stawek za wywóz śmieci. Każda rodzina odczuje to na swoich miesięcznych wydatkach.
Wójt ma zamiar zaproponować radnym kolejne zmniejszone opłaty, ty razem związane z liczbą dzieci w rodzinach wielodzietnych. Wójt J. Wejer zadowolony jest również z tego, że gminnymi śmieciami zajmować się będzie doświadczona firma, znana w regionie i działająca dotąd jako jednostka samorządowa.
Jak będą kształtować się opłaty za wywóz śmieci w tej gminie? Stawki spadły niemal o połowę.
Dla przykładu, w grupie najliczniejszych rodzin, tj. 9 osób i więcej, opłata za wywóz śmieci zmalała z 88 zł do 64 zł za gospodarstwo; dla gospodarstwa 2-osobowego z 32 zł do 22 zł, natomiast dla gospodarstwa jednoosobowego z 22 na 12 zł.
AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.