Kwiaty dla Wejhera i wystawa wspomnień

Bez hucznego świętowania urodzin miasta - inny niż dotąd Dzień Jakuba

Delegacja władz miasta Wejherowa złożyła kwiaty pod pomnikiem Jakuba Wejhera z okazji 377. rocznicy założenia miasta (a dokładnie osady Wejherowska Wola) przez pomorskiego magnata Jakuba Wejhera. W tym roku, w związku z panującą epidemią koronawirusa, święto Wejherowa nazywane Dniem Jakuba miało symboliczny i skromny charakter.

28 maja kwiaty pod pomnikiem Jakuba Wejhera złożyli: prezydent Krzysztof Hildebrandt, zastępcy prezydenta Arkadiusz Kraszkiewicz oraz Beata Rutkiewicz, sekretarz miasta Bogusław Suwara i wiceprzewodniczący Rady Miasta Leszek Szczypior (wszyscy na zdjęciu obok). W Dniu Jakuba co roku odbywała się uroczystość wręczania nagród zasłużonym i aktywnym wejherowianom oraz koncert dla mieszkańców miasta.
– Ubolewamy, że w taki dzień nie możemy wspólnie radować się na placu Jakuba Wejhera, ale jest to efekt obowiązujących obostrzeń. Patrząc z perspektywy finansów miasta skutki epidemii są ciężkie i trudne. Zakładam, że jest to okres przejściowy i z tym sobie poradzimy – powiedział prezydent miasta Krzysztof Hildebrandt.
Imprezy z okazji Dnia Jakuba można w tym roku tylko powspominać, oglądając wystawę na wejherowskim rynku, ukazującą obchody Dnia Jakuba na przestrzeni minionych lat.
Więcej o wystawie, a także przygotowanej przez WCK zabawie piszemy na str. 9

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.