Nowe wiaty rowerowe i miasteczko ruchu drogowego

Wejherowski Budżet Obywatelski

Przy Szkole Podstawowej nr 8 oddano do użytku wiaty rowerowe i miasteczko ruchu drogowego, zbudowane w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja nie tylko skutecznie zachęca do większej aktywności dzieci i młodzieży, ale także będzie służyła do nauki przepisów ruchu drogowego.

Obiekt powstał obok wejścia do szkoły, a w czterech wiatach znalazły się miejsca na 56 rowerów. Ważną rolę edukacyjną pełnić będzie miasteczko ruchu drogowego z oznakowaniem drogowym. Teren został objęty moniotringiem szkolnym. Nie zabrakło nasadzeń zieleni, małej architektury, a także tablicy z regulaminem określającym zasady funkcjonowania miasteczka.
Wykonawcą, wyłonionym w drodze przetargu, był Zakład Usług Komunalnych sp. z o.o. w Wejherowie, który zadanie wykonał za około 198 tys. zł. Autorką zwycięskiego projektu w ramach WBO pod nazwą „Szkoła na kołach – budowa wiaty rowerowej wraz z częściowym zagospodarowaniem terenu o miasteczko ruchu drogowego przy Szkole Podstawowej nr 8 w Wejherowie” jest Dorota Chodubska, wejherowska radna i nauczyciel SP nr 8 w Wejherowie.
– Bardzo cieszę się z powstania przy naszej szkole wiat rowerowych i miasteczka rowerowego – powiedziała Dorota Chodubska. – Jestem przekonana, że uczniowie, kiedy tylko wrócą do szkoły będą zachwyceni. Wielu z nich przyjeżdża do szkoły na rowerach i hulajnogach. Ten projekt ma także aspekt edukacyjny, ponieważ powstające miasteczko rowerowe będzie służyło do nauki przepisów ruchu drogowego i praktycznego szkolenia z zakresu ruchu pieszych oraz nauki jazdy na rowerze. Oprócz miasteczka są tu różne gry podwórkowe i kącik do wypoczynku. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu.
– Transport rowerowy zyskuje zwolenników, obserwujemy coraz większe zainteresowanie tym środkiem lokomocji – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Ale po to, aby zachęcać coraz większe grupy ludzi do korzystania z rowerów, musimy mieć gotowe miejsca, gdzie możemy go bezpiecznie zostawić.
– Miasteczko ruchu drogowego to kolejny, atrakcyjny obiekt sportowy, który powstał przy Szkole Podstawowej nr 8 – dodaje Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Gratuluję wnioskodawcy i wszystkim, którzy oddali swój głos na ten projekt przyczyniając się do jego powstania.
W otwarciu nowego obiektu uczestniczyła m.in. Danuta Czernewska, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 (SP nr 8) oraz przedstawiciel wykonawcy inwestycji, czyli spółki ZUK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.