Wmurowano kamień węgielny pod budowę

Powstanie nowy budynek szpitala

W ubiegłym tygodniu wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego obiektu w Szpitalu Specjalistycznym im. F. Ceynowy w Wejherowie. W nowej części szpitala znajdą się m.in. nowoczesny Blok Operacyjny z 7 salami, Oddziały: Kardiochirurgii, Kardiologii oraz Centralna Sterylizatornia.

Wartość inwestycji niebagatelna bo ponad 130 mln złotych. Nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie Samorząd Województwa Pomorskiego w kwocie ponad 60 mln zł i środkom unijnym RPO Pomorskie w Unii – 58 mln zł.
W nowym trzykondygnacyjnym budynku, w którym działać będą: Kaszubskie Centrum Chorób Serca i Naczyń z Oddziałem Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej, nowoczesny blok operacyjny, Zakład Patologii i Prosektorium, Zakład Serologii Transfuzjologicznej (Bank Krwi), Centralna Sterylizatornia, magazyny i pomieszczenia techniczne.
Termin zakończenia budowy zaplanowano na kwiecień 2022 roku, czyli inwestycja bedzie trwała 26 miesięcy.
Podniosła uroczystość wmurowania kamienia węgielnego ze względu na epidemię odbyła się w kameralnym gronie. Na placu budowy stawili się m.in. Agnieszka Kapała-Sokalska z Zarządu Województwa Pomorskiego, Jolanta Sobierańska-Grenda prezes Szpitali Pomorskich i wiceprezes spółki Andrzej Zieleniewski, dyrektor szpitala w Wejherowie. Nie zabrakło przedstawicieli wykonawcy inwestycji, czyli Budimexu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.