Komiksowa wystawa

Rysunki na szybach Filharmonii

Ciekawy pomysł wystawy na szybach Filharmonii Kaszubskiej pt. „Miniatury Komiksowe” zrealizowało Wejherowskie Centrum Kultury, zapraszając do współpracy Gdański Klub Fantastyki. Od 19 maja do 3 czerwca br. w oknach tego obiektu można było podziwiać rysunki cenionych autorów komiksów z Trójmiasta i z Wejherowa.

– Naszym celem jest komunikacja z widzem poprzez formę, którą mamy aktualnie dostępną. Dostępną mamy przestrzeń naszego foyer i jego przeszklenie, które może po raz kolejny pozytywnie zadziałać dla widzów Filharmonii i nie tylko, bo tak naprawdę dla każdego – nawet przypadkowego przechodnia, który może się zainteresować treścią, którą umieścimy w tych przeszkleniach – mówi Jolanta Rożyńska, dyrektor WCK. – Początkowo umieściliśmy tam komunikat „BĘDZIE DOBRZE”, który spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem i sporym odzewem w naszych mediach społecznościowych. Miał on dodać otuchy i uśmiechu ludziom chodzącym w maseczkach w pobliżu Filharmonii. Był też sygnałem nadawanym z naszego budynku. Przypominał, że nie tylko online kontaktujemy się z naszym widzem, ale i w sposób bezpośredni, że życie się tu nadal toczy, choć jesteśmy w środku.
Ekspozycja powstała z inicjatywy wejherowianina Jana Platy-Przechlewskiego, redaktora naczelnego miesięcznika „Informator” Gdańskiego Klubu Fantastyki. Prezentowane na wystawie prace są dziełem twórców aktywnie współpracujących z GKF i zamieszczających systematycznie w nim swoje publikacje.
Gdański Klub Fantastyki ma na celu promowanie fantastyki (głównie tej spod znaku SF/F/H) oraz dobrą zabawę z nią związaną.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.