Muzyczne propozycje na czas epidemii

Luzino. Popularne koncerty w internecie

Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie oprócz zorganizowania i koordynowania jednej z największych akcji kulturalnych on-line w Polsce (Nie damy się! Kultura w Twoim Domu!), od początku trwania epidemii organizował szereg propozycji muzycznych w internecie.

Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi funkcjonowania domów, centrów i ośrodków kultury w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce przygotowanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach których zalecano proponowanie wydarzeń kulturalnych w internecie, wójt, Rada Gminy i Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie koncerty na żywo, które można oglądać na facebooku GOK Luzino.
13 maja zaprezentowano przepiękny koncert „Muzyka filmowa bez słowa”, w ramach którego maestro Piotr Jędrzejczak (były wieloletni fortepianista m.in. Filharmonii Wrocławskiej) zaprezentował najbardziej rozpoznawalne utwory muzyki filmowej. Widzowie mogli usłyszeć muzykę z takich tytułów jak Tittanic, Polskie Drogi, Wesoła Rozwódka, New York New York i innych.
Pięć dni później GOK Luzino wespół z parafią pw. Matki Bożej Różańcowej, w której znajdują się relikwie Ojca Świętego, zaprezentowali koncert Jan Paweł II – Pro Memento. Program artystyczny opracowali i zaprezentowali: Jolanta i Artur Bańko z córką Zosią oraz Patrycja Klein. Zaprezentowano znane utwory sakralne w nowej, ujmującej swą wrażliwością i koncepcją artystyczną aranżacji. Można było usłyszeć Barkę, Zostaw swą łódź czy Błogosławieni Miłosierni. Koncert cieszył się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców Gminy Luzino. Dzięki szerokiej promocji oraz wsparciu Radio Głos o koncercie usłyszano w całym województwie pomorskim, którego wielu mieszkańców postanowiło wysłuchać koncertu.
Na 27 maja przygotowano kolejną niespodziankę w postaci koncertu Violin Sunset. Wirtuoz skrzypiec Michał Cieśluk opracował program artystyczny składający się z niezwykle popularnych utworów jak Despacito, Englishman in New York, Hallelujah, Every breath You Take czy Nothing Else Matters.
Koncert odbył się w plenerze, przy pięknym zachodzie słońca, a jego transmisja została profesjonalnie przygotowana przez Arkadiusza Jaskułka, co w połączeniu ze wspaniałą aranżacją muzyczną oraz pięknym zachodem słońca w tle przełożyło się na niezapomniane doświadczenie.

Wydarzenia te cieszyły się ogromną popularnością. Dość powiedzieć, że filmy z koncertami oraz przygotowanymi na ich potrzeby wideoklipami promocyjnymi na samym fanpage GOK Luzino obejrzano ponad 30 tysięcy razy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.