Przedszkola już otwarte

Najważniejsze bezpieczeństwo dzieci i pracowników

Od 11 maja wznowiły działalność przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych, prowadzone przez Gminę Miasta Wejherowa: Przedszkole Samorządowe nr 3 im. „Wesołej Ósemki”, Przedszkole Samorządowe nr 2 im. „Kubusia Puchatka” oraz oddziały przedszkolne w szkołach zostały uruchomione zgodnie z decyzją rządu oraz zaleceniami i wytycznymi w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa.

– Najważniejsze jest oczywiście zapewnienie bezpośredniej i stałej opieki oraz bezpieczeństwa dzieciom podczas ich pobytu w przedszkolu, a pracownikom przedszkola – bezpieczeństwa w czasie wykonywania obowiązków – mówi zastępca prezydenta Wejherowa, Arkadiusz Kraszkiewicz. – Po szczegółowych ustaleniach z dyrektorami, z uwzględnieniem wszelkich środków bezpieczeństwa, zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej, podjęliśmy decyzję, że przedszkola i oddziały przedszkolne prowadzone przez Gminę Miasta Wejherowa zostały otwarte od poniedziałku, 11 maja.
Pierwszeństwo do skorzystania z zajęć opiekuńczych w szkole mają dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.