Edukacja i rekreacja w plenerze

Słuchacze Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mogą korzystać z zajęć plenerowych, organizowanych poza murami siedziby przy ul. Kopernika 13. W terenie odbywają się m.in. zajęcia z ekologii i środowiska oraz wycieczki krajoznawcze.
Zajęcia z ekologii i środowiska, prowadzone przez Wiktorię Rocławską co najmniej 2-3 razy w semestrze,odbywają się w formie wycieczek. Okazuje się, że jest bardzo duże zapotrzebowanie taką formą przekazywania wiedzy. Szczególnie wiosną słuchacze lubią spędzać czas na powietrzu, blisko natury.
Organizowane są również wyprawy do ciekawych miejsce,. m.in. na Pojezierzu Kaszubskim. Studenci WUTW uczestniczyli m.in. w Ogólnopolski Dniu Mikołaja w Szymbarku, oraz zwiedzali Fabrykę Porcelany w Lubianie. Byli też na Półwyspie Helskim, Mierzei Wiślanej i innych nadmorskich miejscowościach.
Wypada podziękować władzom miasta i powiatu za wsparcie finansowe, które zmniejsza koszty tych wyjazdów.
Cieszymy się bardzo, że garną się do nas organizacje, takie jak Związek Nauczycielstwa Polskiego w Wejherowie, Liga Ochrony Przyrody czy Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policji w Wejherowie – wspólnie spędzamy czas na różnego rodzaju wyjazdach i spotkaniach. Patrząc z perspektywy tych 7 lat działalności WUTW, słuchacze uniwersytetu stali się bardzo widoczni w mieście. Zajęcia dają im wiele radości i pobudzają aktywność.
Edukacja i rekreacja w plenerze przynosi bardzo dobre efekty, więc słuchacze WUTW będą nadal spotykać się m.in. na szlakach Ziemi Kaszubskiej.
Zenia Kołodziejska

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.