Można korzystać, ale ostrożnie

Galerie handlowe, restauracje, salony fryzjerskie

Kolejny etap znoszenia ograniczeń społecznych jest już za nami. Podobnie jak inne miasta i miejscowości w Polsce, Wejherowo powoli i ostrożnie zaczyna normalnie funkcjonować. „Odmrażanie” handlu, usług, edukacji najmłodszych dzieci, a także sportu i rekreacji odbywa się przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

Najwięcej pracy po poniedziałkowym (18 maja) „odmrażaniu” gospodarki mieli niewątpliwie fryzjerzy i fryzjerki oraz kosmetyczki. W salonach fryzjersko-kosmetycznych pojawiło się wielu klientów. Mniejszym zainteresowaniem cieszyły się na początku tygodnia restauracje, kawiarnie i bary, ale i one powoli się „rozkręcają”. Klienci odwiedzają też otwarte tydzień wcześniej (11 maja) centra handlowe.
W salonach kosmetycznych i fryzjerskich obowiązkiem jest noszenie maseczek lub gogli (przyłbic), a klienci przyjmowani są wy łącznie po telefonicznym umówieniu wizyty. W lokalach gastronomicznych ubyło stolików, rozstawionych teraz co 2 metry i oddzielonych przegrodami. Na jedną osobę przypadają 4 metry kwadratowe. Kucharze i kelnerzy noszą maseczki i rękawiczki.
Podwyższono limit pasażerów w transporcie publicznym i zwiększono limit osób przebywających na otwartych obiektach sportowych: stadionach, boiskach, czy skateparkach, gdzie może przebywać maksymalnie 14 osób (+ 2 trenerów). Na pełnowymiarowych boiskach piłkarskich mogą przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów). Można już organizować zajęcia w salach i halach sportowych, gdzie również obowiązują limity ilościowe korzystających osób. Korty tenisowe są już otwarte, o czym piszemy na str. 4.
Stopniowo otwierane są placówki kulturalne (o wejherowskich bibliotekach piszemy na str. 11).
W miejscach publicznych obowiązuje zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie bezpiecznej odległości, a także dezynfenkcja rąk w sklepach oraz punktach usługowych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.