Nowe wyposażenie hali przy „Piątce”

Piłki, bramki, sprzęt do fitness i do wspinaczki

Urząd Miejski w Wejherowie kupił kompletny sprzęt sportowy oraz wyposażenie sportowe do nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5. Koszt tego wyposażenia to prawie 200 tys. zł.

Sprzęt wykorzystywany będzie przez uczniów na zajęciach wychowania fizycznego oraz w godzinach popołudniowych przez mieszkańców Wejherowa.
– Dobre wyposażenie szkół to podstawa. Dla uczniów ważne jest zróżnicowanie ćwiczeń i praca nad ogólną koordynacją ruchową dzieci, stąd różnorodny sprzęt umożliwiający uprawianie różnych dyscyplin od lekkiej atletyki, ćwiczeń fitness, gier zespołowych do wspinania na ściance wspinaczkowej – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Mam nadzieję, że każdy od najmłodszego sportowca po seniora, znajdzie coś dla siebie.
Miasto kupiło m.in. bramki do gry w piłkę nożną i unihokeja, ławki gimnastyczne, drążki na drabinki gimnastyczne, kozła, odskocznię, stojak do skoku wzwyż, materace, a także stół do tenisa stołowego. W ramach sportowego wyposażenia szkoła otrzyma także różnego rodzaju siatki do gier zespołowych, piłki lekarskie, do siatkówki, piłki ręcznej, halowej i koszykówki, kije do unihokeja, rakietki do tenisa stołowego i badmintona. Szkoła otrzyma też szarfy, gumy i skakanki.
Kupiono także step do ćwiczeń aerobiku, stepper z kolumną, twisterem i hantlami, wielofunkcyjną ławeczkę do ćwiczeń z hantlami i dwiema linkami treningowymi. Będzie można poćwiczyć na rowerze magnetycznym. Dzięki temu w sali powstanie strefa fitness.
Atrakcją hali jest 7-metrowa ścianka wspinaczkowa (na zdjęciu obok), która musi być odpowiednio wyposażona, m.in. w urządzenie do automatycznej asekuracji do zjazdu kontrolowanego, linę dynamiczną, karabinki, różne rozmiary uprzęży wspinaczkowych i kasków.
Co ważne, nowy sprzęt sportowy spełnia wszystkie wymogi bezpieczeństwa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.