Nominacje dla dyrektorów powiatowych szkół

Zarząd Powiatu Wejherowskiego podjął decyzję o przedłużeniu umowy z dyrektorem Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi oraz dyrektorem Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie.

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie wręczono nominacje dyrektorskie. Akt powierzenia na stanowisko dyrektora PZS nr 1 w Rumi odebrała Lucyna Penkowska, a na dyrektora PZS w Redzie Dorota Nowicka-Klimowicz. Funkcję dyrektorów obie Panie pełnią od 1 września 2015 r.
– W związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju i przedłużającym się kształceniem na odległość w szkołach i placówkach oświatowych, zmienione zostały przepisy dotyczące m.in. powierzania stanowiska dyrektora szkoły – wyjaśnia Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. – Dzięki Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej, przedłużyliśmy umowy z dotychczasowymi dyrektorami dwóch powiatowych placówek edukacyjnych bez konieczności przeprowadzania postępowania konkursowego.
Warto przypomnieć, że w zeszłym roku oddany został do użytku nowy budynek szkolny z dziesięcioma pracowniami w Powiatowym Zespole Szkół w Redzie oraz rozbudowany został Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Rumi.
– Serdecznie gratuluję, dziękuję za dotychczasowe wysiłki i zaangażowanie przy rozbudowie prowadzonych przez Panie placówek oraz życzę dalszych sukcesów w pracy zawodowej – powiedziała starosta.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.