Wejherowo 30 lat temu a dziś

Zabawa fotograficzna

Urząd Miejski w Wejherowie z okazji 30-lecia samorządu zaprasza wszystkich miłośników fotografii do udziału w zabawie fotograficznej pod hasłem „Wejherowo 30 lat temu a dziś”. Może w niej wziąć udział każdy, kto posiada w swoich lub rodzinnych zbiorach zdjęcie Wejherowa z lat 90-tych lub starsze i wykona w tym samym miejscu zdjęcie stanu obecnego.

Organizatorzy zabawy fotograficznej chcą zebrać chwile zatrzymane w kadrze i przypomnieć, jak Wejherowo wyglądało w przeszłości, a jednocześnie pokazać zmiany jakie zaszły w mieście na przestrzeni tych lat. Mile widziane zwłaszcza stare zdjęcia z życia miasta, a także jego mieszkańców.
Owe 30 lat ma charakter symboliczny. Nie jest istotne czy jest to zdjęcie z roku 1960, 1980, 1990 czy np. 1993. Chodzi o ukazanie fragmentu miasta jakie było, a jak wygląda obecnie, i ludzi w nim żyjących. Zbiórka archiwalnych fotografii posłuży do wspólnego świętowania 30. rocznicy samorządu terytorialnego. Być może dzięki tej zabawie uda się stworzyć galerię fotograficzną w internecie, którą będzie można obejrzeć w każdej chwili nie wychodząc z domu, lub w formie wydawnictwa.
– Zachęcamy wszystkich mieszkańców do przejrzenia swoich domowych archiwów i albumów w poszukiwaniu zdjęć związanych z historią naszego miasta – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jaką wartość mają nasze fotografie, gdzie w tle widać miasto, a czasem w tle lokalne wydarzenia. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.
Zdjęcia cyfrowe (stare – można zeskanować lub sfotografować lustrzanką lub smartfonem – chodzi o ostrość i dobrą jakość) należy nadsyłać na adres foto@wejherowo.pl w terminie do 25 maja 2020 r. W miarę możliwości warto podać rok wykonania zdjęcia.
Dla osób, które nadeślą zdjęcia przewidziane są nagrody niespodzianki. Na życzenie autora zdjęć w publikowanej galerii lub wydawnictwie zamiast imienia i nazwiska – w celu ochrony danych osobowych, można zamieścić tylko imię i wiek (np. Bartek lat 12) lub pseudonim. Dodatkowo należy załączyć zgodę na publikację (wzór znajduje się na stronie internetowej miasta).
Zapraszamy do wspólnej zabawy, która może dostarczyć wszystkim wielu wrażeń i satysfakcji. Zbiórka starych fotografii posłuży do wspólnego świętowania 30. rocznicy samorządu terytorialnego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.