Mapa pomaga żyć bezpieczniej

Mieszkańcy zgłaszają

Mieszkańcy wskazują policjantom jakimi zagrożeniami należy się zająć dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, która jest popularnym sposobem na komunikowanie się społeczeństwa z Policją. Od początku roku na terenie powiatu wejherowskiego odnotowano 441 zgłoszeń na KMZP.

Każdego dnia mieszkańcy dbają o bezpieczeństwo w rejonie swojego miejsca zamieszkania i poprzez aplikację dzielą się swoimi spostrzeżeniami. To dowodzi, że sprawy bezpieczeństwa nie są dla obywateli obojętne.
Najwięcej zgłoszeń dotyczyła przekroczenia prędkości – 109 zgłoszeń, nieprawidłowego parkowania – 117, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych – 48.
Mieszkańcy informowali Policję o grupowaniu się małoletnich zagrożonych demoralizacją – 14 zgłoszeń a także o dzikich wysypiskach śmieci – 32 zgłoszenia.
Działania funkcjonariuszy mają na celu zmniejszenie oraz wyeliminowanie zgłaszanych sytuacji. Zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości zostały objęte szczególnym nadzorem przez policjantów ruchu drogowego, którzy w połowie kwietnia zatrzymali piętnastu kierowcom prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości powyżej 50 km/h na terenie zabudowanym.
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji. W takich sytuacjach zawsze należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.