Jubileusz i nowy patron

Uroczyście, w pięknym wnętrzu Filharmonii Kaszubskiej, rodzice i uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Wejherowie świętowali jej jubileusz. Ważnym elementem gali w WCK było odczytanie decyzji o nadaniu szkole imienia Janusza Korczaka.

Na sali Filharmonii zasiedli rodzice, nauczyciele i ich goście, a także absolwenci szkoły. Jubileusz był okazją do wielu wzruszających spotkań i wspomnień.
Na sali Filharmonii zasiedli rodzice, nauczyciele i ich goście, a także absolwenci szkoły. Jubileusz był okazją do wielu wzruszających spotkań i wspomnień.

Wprowadzenie nowego sztandaru, kwiaty i podziękowania dla nauczycieli, gratulacje od gości, w tym przedstawicieli władz Wejherowa i wspaniały spektakl w wykonaniu ponad stu uczennic i uczniów – tak wyglądały obchody 20-lecia szkoły społecznej.
Placówka rozpoczęła działalność we wrześniu 1992 roku jako szkoła podstawowa, a obecnie obejmuje również kolejny etap edukacji – gimnazjum.
Podczas uroczystości, dyrektor SSP nr 1, Lucyna Rzepecka otrzymała Medal Róży, przyznany przez prezydenta Wejherowa, Krzysztofa Hildebrandta.

Jak powiedziała pani dyrektor, nie było żadnych wątpliwości co do wyboru patrona, ponieważ Janusz Korczak reprezentuje wszystkie te wartości, które szkoła społeczna stara się przekazywać swoim uczniom i wychowankom.

„Bohater, opiekun, postać bez precedensu, dobry i mądry człowiek , któremu można zaufać” – tak o J. Korczaku napisał pisarz Igor Neverly, a grono pedagogiczne i rodzice SSP nr 1 podzielają tę opinię. Dlatego wspólnie z młodzieżą zdecydowali o wyborze tego własnie patrona dla placówki, która może pochwalić się wieloma sukcesami. Ambitne plany dotyczą rozszerzenia kierunków edukacji i działalności artystycznej oraz rozbudowy placówki.
Z okazji „urodzin” szkoły życzymy dyrekcji, nauczycielom i uczniom zrealizowania planów.
Anna Kuczmarska

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.