Wejherowo kupiło laptopy dla szkół

W ramach programu „Zdalna szkoła”

Prawie 100 tysięcy złotych pozyskał wejherowski samorząd, aby kupić 50 laptopów dla dzieci, które umożliwią prowadzenie zdalnej nauki. Komputery zostaną wypożyczone najbardziej potrzebującym uczniom, którzy nie dysponują w domu sprzętem umożliwiającym realizację zdalnych lekcji.

Sprzęt komputerowy z oprogramowaniem trafił do sześciu wejherowskich szkół podstawowych, a następnie zostanie wypożyczony uczniom. Pieniądze pochodzą z programu ,,Zdalna szkoła”, realizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa.
– Komputery będą wykorzystywane przez najbardziej potrzebujących uczniów uczęszczających do szkół podstawowych w Wejherowie do realizacji zdalnego nauczania. Później uzupełnią pracownie informatyczne poszczególnych placówek. W każdym laptopie zainstalowany jest system operacyjny Windows 10 oraz pakiet MS Office. Zamknięcie szkół wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Bardzo zależało nam na tej dotacji, bo doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy uczniowie posiadają dostęp do sprzętu, na którym mogą realizować podstawy programowe.
Działanie w całości zostało sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Cyfrowa Polska na lata 2014 – 2020, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach ZDALNA SZKOŁA.
Komputery zostaną wypożyczone najbardziej potrzebującym uczniom, którzy nie dysponują w domu sprzętem umożliwiającym realizację zdalnych lekcji w czasie epidemii.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.