Festiwal Pieśni o morzu

W dniach od 7 do 8 czerwca br. w Filharmonii Kaszubskiej odbędzie się w Wejherowie XXI Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu, powiązany z realizacją projektu „Wyszehradzkie Nuty”.
Koncert inaugurujący festiwal odbędzie się w Filharmonii 7 czerwca o godz. 19.00, a wystąpią: słowacki chór Cantica Collegium Musicum z Martin, węgierski chór im. Fryderyka Chopina z Békéscsabie, czeski chór Gaudeamus z Brna oraz chór Tutti e Solo z Gdańska.
Wcześniej, o godz. 15.00 we foyer nastąpi otwarcie wystawy o kulturze krajów Regionu Wyszehradzkiego, a o godz. 18.00 otwarcie wystawy „Chopinowi – Duda-Gracz”.
Część konkursowa festiwalu odbędzie się w sobotę 8 czerwca w godz. 9.00-12.00 w sali głównej Wejherowskiego Centrum Kultury. Przed jury zaprezentują się kolejno: Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F. Chopina w Wejherowie, Chór żeński „Gaudeamus” z Wejherowa, Chór dziecięcy „Cantabile” przy Zespole Szkół nr 1 w Redzie, Zespół wokalny Art’n’Voices z Wejherowa, Chór młodzieżowy CANTO Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena z Włocławka, Chór Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie, Chór Męski „Harmonia” przy WCK , Chór Kameralny „Akolada” z Bydgoszczy oraz Chór Sceny Muzycznej w Gdańsku.
Ogłoszenie wyników i zakończenie festiwalu odbędzie się w sobotę 8 czerwca o godz. 20.00.
Chóry uczestniczące w festiwalu wystąpią w sobotę w godz. 16.00-19.00 na małej scenie w Parku Miejskim, a chóry zagraniczne o godz. 18.30 zaśpiewają w kościołach: pw. św. St. Kostki w Wejherowie, w Bolszewie oraz w Redzie.
Organizatorem festiwalu jest Prezydent Miasta Wejherowa i Wejherowskie Centrum Kultury.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.