Wejherowianie najlepsi

FUSION w kategorii hip hop juniorzy oraz EXPLOZJA w kategorii hip hop children – dwa zespoły Klubu Tanecznego Świat Tańca z Wejherowa zdobyły Mistrzostwo Świata w Chorwacji. W maju odbyły się tam World Dance Masters 2013.

O formacjach tanecznych, prowadzonych przez Joannę i Jacka Bernaśkiewiczów piszemy stosunkowo często, bo co kilka tygodni, a czasem i częściej przywożą medale i nagrody z różnych konkursów.
Wejherowski Świat Tańca po raz trzeci wybrał się na światowy turniej w chorwackim mieście Poreć i jak zwykle odnióśł tam wielki sukces.

W rywalizacji sportowej brało udział 5 tysięcy tancerzy z 29 państw tworząc wspaniałe widowisko.
– Wspaniale przygotowane mistrzostwa zachwyciły nas rozmachem i precyzją organizacji – relacjonuje J. Bernaśkiewicz. – Jako polska ekipa (53 osoby) godnie reprezentowaliśmy nasz kraj i z dumą rozsławialiśmy Wejherowo.Wysoki poziom umiejętności tanecznych oraz nasza otwartość i spontaniczna postawa podczas turnieju wzbudziły wiele uznania i sympatii.
Ogromne emocje towarzyszyły im i dzieciom w czasie przejścia z polską flagą i biało czerwonych strojach podczas ceremonii otwarcia World Dance Masters 2013.
– Kontakty z tancerzami z całego świata, jak również warsztaty z największymi autorytetami tanecznymi i urok chorwackich krajobrazów odcisnęły swoje piętno na naszym terażniejszym i przyszłym życiu – dodaje Joanna Bernaśkiewicz. – Oprócz osiągnięć sportowych, największym sukcesem dla nas trenerów, jest kształtowanie silnych charakterów dzieci i młodzieży poprzez sport, co owocuje właściwą postawą na wszystkich płaszczyznach życia.
Trenerzy dziękują wszystkim, którzy pomogli finansowo w realizacji sportowych marzeń dzieci. A my gratulujemy kolejnego sukcesu!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.