Wejherowscy seniorzy-aktorzy on-line

Wejherowska kultura w Internecie

Humorystyczna prezentacja wiersza Jana Brzechwy czy lekka etiuda filmowa opowiadająca o trudnym obecnie temacie – izolacji i kwarantanny – takie artystyczne prezentacje przygotowali wejherowscy członkowie grupy teatralnej „Srebrna nitka” i Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie. Prezentacje można zobaczyć w internecie na portalu YouTube.

Aktorzy nagrywali poszczególne scenki w swoich domach, a montażu dokonał Krzysztof Powałka z wejherowskiej biblioteki.
W „Balladzie o skutkach ubocznych”, do której tekst napisała Bogna Zubrzycka, członkini grupy teatralnej „Srebrna nitka”, seniorzy szczególnie udowodnili, że humor i dystans nie jest im obcy nawet podczas izolacji. Seniorzy pokazali, że chociaż czas spędzony w domu można odpowiednio zaplanować, mogą pojawić się skutki uboczne…
Jak mówi reżyser obu prezentacji Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, seniorzy dobrym humorem i zabawą kolorują naszą trudną chwilowo rzeczywistość i teatralnie zachęcają #zostanwdomu.
– Narodził się pomysł dosyć nietypowej aktywności teatralnej, która pomogłaby seniorom spożytkować swoją energię, wykorzystać swój aktorski talent, a przy okazji wywołałaby uśmiech wśród widzów – mówi Ewelina Magdziarczyk-Plebanek.
– Gratuluję wszystkim wykonawcom i realizatorom oraz autorce tekstu do „Ballady o skutkach ubocznych” pani Bognie Zubrzyckiej – mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Jak widać wejherowscy seniorzy nie nudzą się w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, wręcz przeciwnie są kreatywni, pełni humoru i dystansu. Dostarczają nam zawsze sporą dawkę humoru.

Nie damy się!
Kultura w Twoim domu
Filmy przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie zrealizowane zostały w ramach projektu „Nie damy się!/Kultura w Twoim domu” oraz akcji #zostanwdomu.

 

Przypomnijmy, że wejherowskie instytucje kultury, wspólnie z innymi z naszego regionu, włączyły się w projekt Nie damy się!/Kultura w Twoim domu!
Na stronie wydarzenia na Facebooku (https://www.facebook.com/events/2704771983088939/?active_tab=discussion) codziennie publikowane są materiały filmowe, zawierające różnorodne warsztaty, czytanie bajek, czy teatrzyki. Pozwalają one uczestniczyć młodym widzom w wydarzeniach kulturalnych, ale zawierają także wskazówki do rodzinnych zabaw w domu.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.