Przedszkola jeszcze zamknięte

Trwają przygotowania

Przedszkola publiczne i oddziały przedszkolne w Wejherowie pozostaną jeszcze zamknięte co najmniej do końca bieżącego tygodnia, czyli do 8 maja.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem wirusa COVID-19, przedszkola oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego mogły być uruchamiane od środy 6 maja. Jednak z uwagi na środki bezpieczeństwa, oraz spełnienie wymogów według wytycznych Ministra Edukacji oraz Głównego Inspektora Sanitarnego dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Wejherowa, termin ten nie był realny do wykonania.
Obecnie Gmina Miasta Wejherowa wspólnie z placówkami przedszkolnymi przygotowuje się do spełnienia wymogów według wytycznych przeciwepidemicznych GIS oraz Ministra Edukacji, jednocześnie opracowując szczegółowy plan wdrażania ww. rozporządzenia w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych przez nią prowadzonych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.