Druga lokata dla Wejherowa

Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2019

Zespół pielęgniarski ze Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie (Szpitale Pomorskie Sp. z o.o.) zajął drugą lokatę w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2019.Konkurs promuje i nagradza dobre oraz innowacyjne praktyki w zakresie opieki pielęgniarskiej nad pacjentami.

Do konkursu zgłoszono projekt pn. „Standaryzacja opieki pielęgniarskiej z zastosowaniem Międzynarodowej Klasyfikacji Praktyki Pielęgniarskiej ICNP we wszystkich obszarach i na wszystkich oddziałach.”, który od 2015 r. stosowany jest przez zespół pielęgniarski na wszystkich 18 oddziałach szpitala w Wejherowiepod kierunkiem dr Beaty Wieczorek-Wójcik, dyrektor ds. pielęgniarstwa.
– Głównym odbiorcą innowacji są nasi pacjenci przebywający na oddziałach szpitalnych – mówi dr Beata Wieczorek-Wójcik. – Oprócz pacjentów, beneficjentem innowacji jest również kadra pielęgniarek i położnych oraz kadra zarządzająca w pielęgniarstwie, bowiem jednolity system planowania i dokumentowania opieki ułatwia i systematyzuje proces pielęgnowania oraz pozwala na określenie zakresu pożądanej i zrealizowanej opieki pielęgniarskiej.
Wdrożenie standaryzacji opieki z zastosowaniem ICNP® w całym szpitalu wymagało zaangażowania liderów na poziomie osób zarządzających opieką oraz praktyków klinicznych reprezentujących obszary zachowawcze, zabiegowe, pediatryczne i intensywnej opieki oraz zgrania oraz zaufania do liderów, którzy są również koordynatorami koła PTP przy wejherowskim szpitalu. Przewodniczącym Koła PTP jest Szymon Bielicki, zastępcą Beata Wieczorek-Wójcik, a członkami Zarządu: Małgorzata Hir, Magdalena Dykas-Rogalewska, Barbara Gajewska.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.