Komputery dla uczniów z powiatowych szkół

W ramach programu „Zdalna szkoła”

Starostwo Powiatowe w Wejherowie kupiło laptopy w ramach rządowego programu „Zdalna szkoła”. Sprzęt trafił już do najbardziej potrzebujących uczniów z powiatowych szkół ponadpodstawowych.

Powiat Wejherowski pozyskał 100 tys. zł z projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Projekt jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na terenie naszego kraju stanu epidemii.
– Czasowe zamknięcie placówek oświatowych z powodu zagrożenia epidemiologicznego wymusiło nowe standardy nauczania. Od 25 marca br. szkoły mają obowiązek prowadzenia zdalnej edukacji. Udzielając maksymalnego wsparcia nasze szkoły niezwłocznie użyczyły sprzęt komputerowy wszystkim potrzebującym uczniom i nauczycielom – wyjaśnia starosta wejherowski Gabriela Lisius. – Teraz dzięki pozyskanym środkom kupiliśmy dodatkowo nowoczesne laptopy wraz z niezbędnym oprogramowaniem. Komputery te zostały przekazane kolejnym najbardziej potrzebującym uczniom z powiatowych szkół w Rumi, Redzie i Wejherowie, w celu podniesienia jakości realizowanego procesu zdalnego nauczania.
Wypożyczone młodzieży laptopy, po ponownym otwarciu szkół wrócą do powiatowych placówek edukacyjnych, w których będą wykorzystywane jako pomoc dydaktyczna.

Ponad 180 mln zł na komputery

Program „Zdalna szkoła”, który ruszył 1 kwietnia umożliwia jednostkom samorządu terytorialnego ubieganie się o dofinansowanie na zakup laptopów, komputerów, tabletów oraz oprogramowania i Internetu do realizacji zdalnego kształcenia.
Ministerstwo Cyfryzacji na ten cel przeznaczyło w całym kraju 186 mln zł.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.