Pomogą w zajęciach

Laptopy dla zdalnej szkoły

Sprzęt komputerowy dla wejherowskich szkół, o który wejherowski samorząd zawnioskował do władz centralnych, trafi do najbardziej potrzebujących uczniów. Pozwoli im na udział w zajęciach prowadzonych online w związku z wprowadzeniem stanu epidemii i zamknięciem placówek oświatowych..

W ostatnich tygodniach uczniowie zamiast w szkolnych ławkach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety, wielu z nich nie ma dostępu do internetu albo sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.
Dlatego 55 komputerów zostanie przekazanych do 6 wejherowskich szkół podstawowych. Nowe laptopy umożliwią zdalną naukę uczniom, którzy nie dysponują sprzętem umożliwiającym prowadzenie zdalnych lekcji.
Miasto Wejherowo ubiegało się o dofinansowanie zakupu sprzętu komputerowego dla najbardziej potrzebujących uczniów szkół podstawowych w Wejherowie i otrzymało na ten cel kwotę 99 990 zł.
– Nasz wniosek został pozytywnie oceniony przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. Bardzo zależało nam na tej dotacji, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że nie wszyscy uczniowie posiadają dostęp do sprzętu, na którym mogą realizować podstawy programowe – wyjaśnił Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – W obecnej sytuacji edukacja zdalna jest niezbędna, dlatego ważne jest, aby umożliwić wszystkim dzieciom udział w zdalnych lekcjach.
Działanie w całości zostało sfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Cyfrowa Polska na lata 2014-2020, Oś I Powszechny dostęp do szybkiego internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.