Wspierają szpitale

Pomoc od darczyńców

Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy w Wejherowie otrzymuje wsparcie od wielu firm i osób prywatnych, podobnie jak pozostałe placówki, działające w ramach Szpitali Pomorskich. Lekarze i pielęgniarki dziękują za pomoc, ale to właśnie im należy się ogromna wdzięczność za trud i poświęcenie w walce z chorobą COVID-19.

Do Szpitali Pomorskich trafiją darowizny pieniężne i dary rzeczowe, takie jak środki ochrony osobistej, artykuły higieny osobistej i kosmetyki, pościel, koce, ręczniki, artykuły spożywcze, m.in. woda, owoce i słodycze, a także niezwykle ważne środki do dezynfekcji. Codziennie o lekarzy i pielęgniarki dbają o nas lokalni restauratorzy, którzy dowożą posiłki dla personelu.
– Sytuacja jest dla nas wyjątkowa. Trzy tygodnie temu za pośrednictwem facebooka wystąpiliśmy z apelem o wsparcie nas w pomocy związanej z zakupem sprzętu ochrony osobistej, bo na rynku brakuje dosłownie wszystkiego, a dodatkowo ceny tego asortymentu ze względu na sytuację epidemiologiczną wzrosły co najmniej kilkukrotnie – mówi Andrzej Zieleniewski, wiceprezes Zarządu spółki Szpitale Pomorskie. – Nasz apel spotkał się z dużym odzewem firm i osób prywatnych, które nie tylko zaoferowały swoją pomoc w tym wymiarze, ale także zapytały o inne nasze potrzeby. Dzięki temu znaleźliśmy ludzi o wielkich sercach, którzy ofiarowali nam pomoc w szpitalach w Gdańsku, Gdyni i w Wejherowie.
Darowiznę na zakup respiratora dla Szpitali Pomorskich przekazali ostatnio pomorscy prawnicy: adwokaci i radcy prawni, dziękując lekarzom, pielęgniarkom, ratownikom medycznym i innych pracownikom służby zdrowia za ich zaangażowanie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.