Bądźmy wspólnotą, solidarną i pomocną

Mówi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt

Drodzy wejherowianie!

Z wielkim niepokojem wszyscy śledzimy rozwój epidemii koronawirusa. Zastanawiamy się, kiedy choroba dotrze do Wejherowa, czy zarazi się ktoś z naszych bliskich. Wirus już utrudnia i dezorganizuje życie mieszkańców.

Zgodnie z decyzjami rządu zostały zamknięte na dwa tygodnie szkoły i przedszkola, do odwołania nieczynna będzie Filharmonia Kaszubska, Miejska Biblioteka Publiczna, pływalnia i Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zamknięte są lokale gastronomiczne i rozrywkowe oraz niektóre sklepy. Apeluję o organicznie przemieszczania się poza domem.
Prognozy rozwoju sytuacji wskazują, że czeka nas trudny okres. W obliczu zagrożenia koronawirusem musimy zachowywać się spokojnie i rozważnie, bez niepotrzebnej paniki, w sposób odpowiedzialny stosować się do zaleceń postępowania, wykazać zrozumienie i zdyscyplinowanie dla decyzji i wprowadzanych ograniczeń. Samorząd miejski w Wejherowie będzie wdrażał decyzje władz centralnych i współpracował z właściwymi służbami, a także wspierał jak to tylko możliwe mieszkańców. O podejmowanych działaniach będziemy informowali w miejskich publikatorach.
Bardzo ważne jest, abyśmy jako mieszkańcy byli wspólnotą, wykazali się solidarnością i empatią. Zwróćmy uwagę na osoby samotne, zwłaszcza Seniorów, czy nie potrzebują naszej pomocy. Wspierajmy tych, którzy gorzej znoszą stres i trudności związane z zagrożeniem. Bądźmy dla siebie życzliwi i bardziej troskliwi. Bądźmy razem, aby przejść przez te nadzwyczajne i nieznane z najnowszej historii wydarzenia. Normalność wróci. Życzę Państwu zdrowia i spokoju.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.