Sport, rekreacja, zdrowie

Kolejne dotacje dla organizacji społecznych

Kolejną transzę dotacji finansowych dla stowarzyszeń, klubów sportowych i organizacji społecznych przekazały władze Wejherowa. Umowy z prezydentem miasta Krzysztofem Hildebrandtem podpisali szefowie dwunastu organizacji pozarządowych. Dotacje umożliwiają realizację zaplanowanych zamierzeń w 2020 roku na rzecz mieszkańców Wejherowa. Łączna wartość podpisanych w tej transzy umów dotacyjnych wyniosła 161 992 zł.

 

Prezydent Wejherowa wyraził uznanie, że wśród tak wielu organizacji pozarządowych w mieście, prowadzących aktywną działalność na rzecz mieszkańców, jest wiele stowarzyszeń ukierunkowanych na rozwój sportu i rekreacji oraz kultury i profilaktyki zdrowotnej.
– W tym roku na działalność 50 organizacji pozarządowych z budżetu miejskiego przeznaczyliśmy środki w wysokości ponad 610 tys. zł. Organizacje pozarządowe i stowarzyszenia działające w naszym mieście dobrze wypełniają swoje zadania przyczyniając się do rozwoju działalności społecznej w różnych kierunkach, a także promocji miasta. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i życzę dalszych sukcesów – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt.
Podczas spotkania w ratuszu liderzy organizacji pozarządowych mówili o działalności oraz najważniejszych osiągnięciach. Prezes WKS „Gryf” Piotr Ruszewski poinformował, że klub piłkarski grający od kilku sezonów w II lidze postanowił postawić na młodych piłkarzy, wychowywanych i szkolonych w Wejherowie. Pierwszy mecz rundy wiosennej na stadionie Gryfa młodzi zawodnicy wygrali 1:0 ze znacznie wyżej notowanym Zniczem Pruszków.
Prezes Akademii Piłki Nożnej „Błękitni” Dariusz German uzupełnił, że 5 juniorów, którzy dobrze zaprezentowali się w tym meczu, są wychowankami „Błękitnych”, gdzie szkoli się i trenuje ponad 300 zawodników i zawodniczek. Przedstawicielka Puckiego Hospicjum pw. Św. Ojca Pio Alicja Makowska dziękując prezydentowi Wejherowa za dotację poinformowała o rozbudowie działającego od 15 lat ośrodka, który przyjmuje również pacjentów z Wejherowa. Opowiadała też o współpracy z m.in. Polskim Towarzystwem Stwardnienia Rozsianego i konsultacjach specjalistycznych prowadzonych w poradni ośrodka.
Beata Walczak, sekretarz Klubu Sportowego „Wejher” opowiedziała, że klub lekkoatletyczny działający od przeszło 20 lat i liczy około 150 zawodników. KS „Wejher” jest m.in. organizatorem akcji „Wejherowo Biega” i innych zawodów, w których biorą udział mieszkańcy Wejherowa.

 

Dotacje otrzymają:
Stowarzyszenie „Naprzód Wejherowo” (reprezentowaneprzez Monikę Zadarko) – 2,5 tys. zł,
Fundacja „Filar” (Aleksander Lewandowski) – 2 tys. zł,
Polskie Towarzystwo Laryngektomowanych (Henryk Pilawski i Ewa Górecka) – 4,3 tys. zł,
Puckie Hospicjum pw. Św. Ojca Pio (Alicja Makowska) – 7 tys. zł,
Wejherowskie Towarzystwo Tenisowe (Lech Bieńkowski) – 10 tys. zł,
UKS Team Dragon (Maciej Syska) – 4,1 tys. zł,
Karate Klub Wejherowo (Mirosław Ellwart) – 14 tys. zł, WKS „Gryf” (Piotr Ruszewski) – 47 tys. zł,
KS „Wejher” (Beata Walczak) – 19 tys. zł,
KS „Ósemka” (Grzegorz Janiszewski) – 11 tys. zł,
Akademia Piłki Nożnej „Błękitni” (Dariusz German i Jakub Przybylski) – 40 tys. zł i
Stowarzyszenie Wrotkarskie „Gdańskie Lwy” (Julian Ziółkowski) – 1 tys. zł.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.