Zajęcia w internecie

Ciekawa propozycja dla dzieci i młodzieży

Jak ciekawie spędzić czas w domu, kiedy szkoły oraz placówki kulturalne są zamknięte? Kilkunastu partnerów z Wejherowa, powiatu wejherowskiego i lęborskiego, a nawet innych zakątków Polski, zaproponowało dzieciom i młodzieży atrakcje w internecie. Wszystko pod hasłem „Nie damy się. Kultura w Twoim domu.”

Do inicjatywy włączyły się instytucje kultury, m.in. w Wejherowie, Luzinie, Lini, Łęczycach czy Słupsku oraz artyści i przedstawiciele stowarzyszeń. Wszyscy angażują się na zasadzie wolontariatu, a łączy ich jeden cel – chcą umilić te trudne chwile dzieciom, młodzieży, a nawet rodzicom.
– W ramach projektu #Niedamysię przygotowaliśmy zajęcia online dla dzieci przebywających w domach. Zapewniamy wartościowe treści, którymi można zainteresować pociechy i zapewnić dostęp do kultury ducha czy ciała – zapewnia Rafał Płotka, dyrektor GOK w Luzinie, współorganizator przedsięwzięcia. – Codziennie online można oglądać koncerty, spektakle, warsztaty, pogadanki, lekcje języka kaszubskiego, zajęcia plastyczne i muzyczne, jogę czy karate.
Projekt jest współorganizowany przez różne instytucje od centrów kultury i ośrodki sportowe przez media, aż po partnerów prowadzących działalność gospodarzą. Projekt ruszył w miniony poniedziałek 16 marca choć zrodził się kilka dni wcześniej.
Na chwilę przygotowywania materiału do druku w ramach projektu swój udział zadeklarowali następujący partnerzy: Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie oraz centra kultury w Linii, Cewicach, Łęczycach, Wejherowie i Słupsku
Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie oraz Gminne Biblioteki w Luzinie i Nowej Wsi Lęborskiej, Gminny Ośrodek Sportu Rekreacji i Turystyki w Luzinie, autorki książek dla dzieci Katarzyna Keller (m.in. Wróżki ratują Święta) i Magdalena Kryger (Wróżka Zuzia i cudowne dzieci).
Współpracę podjęły organizacje pozarządowe w tym Fundacja Pomysłodajnia i Pułk Czarnieckiego oraz podmioty prywatne jak: Pierniki BAJKA – Kinga Blokus, Instruktor Fitness – Iza Mielcarek, PROCSB Adam Hebel, AdMaker, OMEGA Fitnes i Cafe Ambasador.W ramach przedsięwzięcia działają też media – Twoja Telewizja Morska, Gazeta Świętojańska, Pomorze Kultury i oczywiście „Puls Wejherowa”.
Warto pamiętać o udziale zespołu Tatk je złi, który przygotował koncert i warsztat instrumentalny oraz dżingiel promujący akcję.
Na fanpageach wymienionych podmiotów w zakładce wydarzenia odbiorcy odnajdą więcej informacji oraz stopniowo dodawane przygotowywane materiały. Organizatorzy życzą przede wszystkim zdrowia i ciekawych, przyjemnych, wartościowych chwil spędzonych z dziećmi.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.