Dla młodych adeptów sztuk walki

Święto karate tradycyjnego w Wejherowie

W rozgrywanym w Wejherowie Pomorskim Turnieju Karate Tradycyjnego wystartowało blisko 300 karateków z 11 klubów województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Zawodnicy próbowali swoich sił w takich konkurencjach jak kata indywidualne i kumite indywidualne, fuku-go, kata drużynowe i en-bu.

Turniej organizowany przez Karate Klub Wejherowo wspierany jest przez samorządy miasta Wejherowa i powiatu wejherowskiego. Klub od lat zajmuje się trenowaniem młodszych i starszych karateków, ale również organizacją zawodów sportowych. Dzięki temu do powiatu, miasta i do obiektów sportowych każdego roku przyjeżdża kilkaset osób z całej Polski, co jest znakomitą promocją dla regionu.
– Pomorski Turniej Karate Tradycyjnego rozpoczął sezon startowy 2020 i jest przygotowaniem do najważniejszych imprez, jak dedykowany najmłodszym karatekom Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym, który odbędzie się w Opolu i dla starszych zawodników Mistrzostwa Polski w Tradycyjnym Karate-do, rozgrywane we Włocławku – powiedział Mirosław Ellwart, prezes Karate Klubu Wejherowo oraz Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego w Gdańsku oraz wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.
– Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym jak co roku zawitał do jednej z naszych powiatowych hal sportowych – powiedział Jacek Thiel, wicestarosta wejherowski. – Zawsze bardzo się cieszę, gdy widzę, że nasze obiekty sportowe tętnią życiem, zarówno podczas lekcji wychowania fizycznego, jak i zajęć pozalekcyjnych oraz różnych zawodów sportowych. Młodzież trenuje bowiem nie tylko po to, by się rozwijać, ale także, by rywalizować, a to jest niezmiernie ważne z wychowawczego punku widzenia.
Na hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie odbyła się również „Przedszkolandia”. Był to turniej dedykowany najmłodszym wejherowianom i obfitował w wiele ogólnorozwojowych konkurencji sportowych. Już po raz piąty dzieci rywalizowały o puchar przechodni.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.