Ważna pomoc sąsiedzka

Mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa:

Ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem powinniśmy ograniczać wyjścia z domu. Dotyczy to zwłaszcza osób starszych i z obniżoną odpornością, w tym przewlekle chorych.
Zachęcamy mieszkańców do pomocy osobom, które najpilniej potrzebują wsparcia, na przykład w zrobieniu zakupów, wykupieniu recept czy wyprowadzeniu psa. Bądźmy solidarni wobec siebie, zapytajmy sąsiada-seniora czy nie potrzebuje naszego wsparcia.
Apelujemy również do seniorów, aby unikali dużych skupisk ludzkich, przełożyli planowane w najbliższym czasie spotkania oraz prosili bliskich lub sąsiadów o pomoc w zrobieniu zakupów. Zatem, nie wychodźcie z domu, unikajcie tłumów.

Związek Harcerstwa Polskiego i Ochotnicza Straż Pożarna w Wejherowie oferują pomoc. Jeżeli ktoś ze starszych osób potrzebuje pomocy w zrobieniu zakupów czy wyprowadzeniu psa, może zadzwonić pod nr tel. 533 384 494.
Codziennie w godzinach 8.30-18.00 będą zbierane prośby o pomoc, a dyżury będą pełnić wejherowscy harcerze wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.