Zamknięty urząd, placówki oświatowe i instytucje kultury

Zagrożenie epidemią koronawirusa

Zgodnie z decyzjami rządu o zawieszeniu zajęć we wszystkich placówkach oświatowych oraz o zawieszeniu funkcjonowania kin, teatrów i oper w Polsce, Urząd Miejski w Wejherowie informuje, że:

Od 16 do 25 marca zamknięte są wszystkie wejherowskie publiczne i niepubliczne placówki oświatowe (szkoły, przedszkola i żłobki) na terenie Wejherowa.
Zamknięte zostają do odwołania: kryta pływalnia przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2, przy ul. Nanickiej, Filharmonia Kaszubska i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.
Przypominamy, że premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę działań podejmowanych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jednym z podjętych kroków jest ogłoszony do odwołania zakaz zgromadzeń publicznych powyżej 50 osób, który dotyczy zarówno manifestacji, zgromadzeń w celach rozrywkowych, jak i praktyk religijnych.
Wszystkie wymienione działania mają na celu przede wszystkim ochronę mieszkańców. Mamy do czynienia z trudną sytuacją, ale musimy zachować spokój i zdrowy rozsądek, a także zastosować podstawowe środki ostrożności.
Bieżące informacje związane z przebiegiem epidemii koronawirusa zamieszcza także Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wejherowie www.psse-wejherowo.pl, tel. 58 677 79 05, 58 677 79 19 lub tel. alarmowy: 697 611 090.
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców związane z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, Urząd Miejski w Wejherowie do odwołania pracuje w trybie wewnętrznym (komunikat poniżej). Lista spraw urzędowych, które mogą być załatwiane w sposób elektroniczny za pośrednictwem elektronicznej Platformy Usług Publicznych (ePUAP) znajduje się na stronie internetowej: https://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw.
Urząd Miejski prosi o kontakt telefoniczny lub mailowy w celu uzyskania informacji, jakie sprawy mogą zostać załatwione drogą elektroniczną. Wykaz numerów telefonów do Urzędu Miejskiego w Wejherowie znajduje się na stronie internetowej: http://www.wejherowo.pl/kontakt.html
Szczegółowe informacje dot. zadań realizowanych przez Urząd Stanu Cywilnego oraz przez Wydział Ogólno-Organizacyjny (działalność gospodarcza) znajduje się na stronie:
http://www.wejherowo.pl/artykuly/komunikat-dotyczacy-pracy-urzedu-stanu-cywilnego-wydzialu-spraw-obywatelskich-oraz-dzialalnosci-gospodarczej-a7133.html

 

Urząd Miasta informuje
W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców
związane z zagrożeniem
rozprzestrzeniania się koronawirusa

Urząd Miejski w Wejherowie
budynek Ratusza na Placu Jakuba Wejhera 8
i budynek magistratu przy ul. 12 Marca 195 pracuje w trybie wewnętrznym i jest zamknięty
dla dostępu mieszkańców do odwołania.

Dyżur wyłącznie w sprawach pilnych pełni:
Urząd Stanu Cywilnego – ul. 12 Marca 195,
tel. 58 677-71-32; 58 677-71-31; 58 677-71-30;
e-mail: usc@wejherowo.pl
Kancelaria Ogólna – ul. 12 Marca 195,
Wejherowo, tel. 58 677-70-00, fax: 58 672-12-57,
e-mail: miasto@wejherowo.pl

Mieszkańcy Miasta proszeni są
o załatwianie spraw:
telefonicznie (wykaz numerów telefonów:
www.wejherowo.pl/kontakt.html,
drogą elektroniczną miasto@wejherowo.pl,
przez platformę ePUAP
(ePUAP: /6119kdkwc7/skrytka).

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.