Cała szkoła zaśpiewała Hymn

Wszyscy uczniowie, począwszy od pierwszaków, a skończywszy na ósmoklasistach zaśpiewali razem „Mazurek Dąbrowskiego”, a także „Gaude Mater Polonia” oraz „Rotę”. Śpiewanie, przygotowane pod kierunkiem nauczycielki muzyki Karoliny Szczepańskiej wypadło świetnie, więc jest nadzieja na nagrodę w konkursie.

Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego im. bł. Alicji Kotowskiej w Wejherowie zakwalifikowała się do konkursu „Do hymnu”, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Iuvenales Cantores Lodziensis – pro Europe w Łodzi.
Przesłuchanie konkursowe odbyło się pod koniec lutego br. w sali gimnastycznej szkoły, a występ oceniała komisja konkursowa.
– To dla nas zaszczyt i wyróżnienie, że bierzemy udział w III edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Do hymnu” – powiedziała siostra Marlena Wilmańska, dyrektor szkoły. – Wydarzenie ma kształtować w młodym pokoleniu postawy patriotyczne, rozbudzać szacunek dla polskiej historii oraz symboli narodowych. Nasi uczniowie podjęli to wyzwanie wyśpiewania miłości do Ojczyzny i za to im dziękuję.
W konkursie bierze udział aż 300 szkół z całej Polski. Szkoła Sióstr Zmartwychwstanek jest jedyną placówką z Wejherowa, ale z powiatu wejherowskiego do konkursu przystąpiła również Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi im. Józefa Wybickiego. Ogłoszenie wyników nastąpi najpóźniej do 30 kwietnia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.