Tęgie lanie w Rzeszowie

Piłka nożna. Nieudana inauguracja

To była nieudana inauguracja drugiej części sezonu w rozgrywkach drugiej ligi piłki nożnej. Piłkarze Gryfa Wejherowo wybrali się do Rzeszowa i zostali „rozstrzelani” 6:0.

Zdekompletowany i odmłodzony skład Gryfa nie dał rady w starciu z czołową ekipą II ligi. W takiej sytuacji trudno spodziewać się sukcesów. W pierwszej połowie na murawie dominowali goście. W 4. minucie padła pierwsza, ale nieuznana bramka. W 20. minucie padł pierwszy gol, w 30. drugi, a tuż przed końcem pierwszej połowy trzecia bramka. Na początku drugiej połowy wejherowianie zaatakowali i nawet wywalczyli rzut wolny tuż przed polem karnym. Strzał był nieskuteczny, natomiast gospodarze błyskawiczne zdobyli 4 bramkę. W 62. 83. minucie padły kolejne gole i klęska się dopełniła.
Gryf Wejherowo: Ferra – Lisiecki, Kankowski, Sikorski, Gabor, Baranowski, Goerke, Sławek, Burkhardt, Kolus, Nowicki.