Ulewna Noc Muzeów

Nocne zwiedzanie Wejherowa, jego zabytków i innych obiektów znalazło sie w programie Wejherowskiej Nocy Muzeów. Wrażenia były niezapomniane, m.in. z powodu ulewy i burzy, która wędrowała przez miasto.

 

Fot. Aleksandra Kwidzińska  Więcej zdjęć tej autorki na: www.reportersko.blogspot.com
Fot. Aleksandra Kwidzińska Więcej zdjęć tej autorki na: www.reportersko.blogspot.com

Mieszkańcy oraz goście mogli zwiedzać Kalwarię Wejherowską, ale wybrali raczej podziemia kościóła klasztornego, nową Filharmonię Kaszubską oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, gdzie na uczestników Nocy Muzeów czekały rozmaite atrakcje.

Wejherowski film o Adelajdzie
W Noc Muzeów tj. 18 maja br. o północy odbył się przedpremierowy pokaz fragmentów filmu o Adelajdzie de Lynear (Keyserlingk) pt. Adelajda.
Wypełniająca salę publiczność mogła zobaczyć fragmenty filmu, którego akcja dzieje się nie tylko w pałacu Keyserlingków, ale też na zamku w Krokowej, w wejherowskim kościele świętej Anny, w Hotelu Marmułowski oraz na historycznych uliczkach miasta.
Scenariusz filmu, autorstwa Wojciecha Rybakowskiego, powstał w oparciu o sztukę teatralną „Adelajda” Piotra Schmandta – autora kryminałów, których akcja dzieje się w Wejherowie. Muzykę skomponował Michał Ciesielski.
Premierę filmu zaplanowano na 27 maja 2013 roku o godz. 19.00 i odbędzie się ona w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.