Skomplikowana inwestycja

Węzeł budowany zgodnie z harmonogramem

Trwa budowa metropolitalnego węzła integracyjnego oraz tunelu w ciągu ulicy Kwiatowej w Wejherowie. Obecnie prowadzone są roboty związane ze zbrojeniem i szalowaniem stropu od strony ul. Kwiatowej. Te prace wykonano już od strony drogi krajowej nr 6. Wykonawca inwestycji – firma SKANSKA SA zobowiązał się zakończyć roboty do końca 2020 roku i uzyskać przejezdność tunelu.

Do tej pory wybudowano prawie 70 procent długości nowego tunelu. Pogoda pozwala na realizację prac budowlanych zgodnie z harmonogramem. Do tej pory większość prac prowadzona była pod ziemią. W tej chwili następuje betonowanie wiaduktu od góry, a następnie przekładane będą tory, aby prowadzić prace na pozostałym odcinku tunelu.
– Mieszkańcy miasta pytają mnie, dlaczego na węźle nikt nie pracuje – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, która na miejscu sprawdzała postępy prac. – Uspokajam wszystkich i wyjaśniam, że prace trwają. Są one uwarunkowane harmonogramem ustalonym przez PKP. Jest to konieczne, bo wszyscy przecież chcemy, aby pociągi regularnie kursowały. Natomiast wtedy, gdy nikogo nie widać na budowie, prace prowadzone są pod torami.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.