Nocne opowieści zespołu Art’n’Voices

Promocja nowej płyty i koncert w Wejherowie

Znakomity Zespół Wokalny Art’n’Voices rozpoczął całoroczną promocję nowej płyty zatytułowanej „Midnight stories”. Po sobotnim premierowym koncercie w gdańskiej Akademii Muzycznej (22.02), w najbliższą niedzielę 23 lutego br. Art’n’Voices wystąpi w Wejherowie. Koncert w ramach promocji płyty odbędzie się o godz. 19.30 w kościele p.w. NMP Królowej Polski przy ul. Rybackiej.

Materiał płyty składa się z utworów stworzonych przez kompozytorów najmłodszej generacji 30+, którzy należą do czołówki polskich twórców muzyki współczesnej. Obok nazwisk takich jak Marek Raczyński, Szymon Godziemba-Trytek, Michał Ziółkowski, Zuzanna Falkowska, Jakub Szafrański, Michał Malec znajdują się kompozytorzy wyrastający ze środowiska pomorskiego: Anna Rocławska-Musiałczyk oraz Kamil Cieślik.

Od kołysanki do zabawy

– Wspólnym mianownikiem naszej nowej płyty jest jej tematyka, która nawiązuje bezpośrdenio do tytułu „Midnight stories” czyli nocnych opowieści – wyjaśnia Anna Rocławska-Musiałczyk liderka zespołu Art’n’Voices. – Kojarzą się one z różnymi obrazami zjawiska zmierzchu – mary, snu, kołysanki, mrocznych sekwencji, medytacji, refleksji a także nocne szaleństwa zabawy. Różnorodność gatunku sprawia, że każdy słuchacz znajdzie w niej coś dla siebie.
Jednym z czołowych utworów płyty jest aranżacja znanego tematu Krzysztofa Komedy z filmu Romana Polańskiego – „Rosemary’s baby”, do którego Zespół Wokalny Art’n’Voices nagrał teledysk.

10 statuetek Grand Prix  w ciągu 10 lat

Niezmiernie ciekawi nowego materiału, który na niedzielnym koncercie oraz na płycie zaprezentuje nam Zespół Wokalny Art’n’Voices, przypomnijmy, że grupa działa na ogólnopolskiej i zagranicznej scenie muzycznej prawie od 10 lat działa. Jest laureatem 10 statuetek Grand Prix oraz wielu nagród na festiwalach i konkursach zagranicznych. Efektem tych sukcesów są zaproszenia na najbardziej prestiżowe festiwale koncertowe m.in. „Festival des Chœurs Lauréats” we Francji.
Ostatnim sukcesem Art’n’Voices, o którym informowaliśmy w „Pulsie Wejherowa” było zwycięstwo w dwóch kategoriach na jednym z najtrudniejszych, należących do korony konkursów europejskich „Tolosako Abesbatza Lehiaketa” w Hiszpanii (2019 r.). Art’n’Voices konkurował tam z najlepszymi zespołami światowymi m.in. z Indonezji czy Japonii.

Trzeci album

Dotychczas Art’n’Voices wydał dwa albumy: „Droga krzyżowa. Z Chrystusem na Kalwarii Wejherowskiej” (2013 r.), na którym znalazły się kompozycje Anny Rocławskiej-Musiałczyk, a także „Art’n’Voices Live in Provance” (2019 r.).
Trzecia płyta „Midnight Stories” została wydana przez największą wytwórnię fonograficzną w Polsce – DUX, która wydaje albumy uznanych artystów m.in. Krzysztofa Pendereckiego, Konstantego Andrzeja Kulki, Agnieszki Duczmal, Pawła Łukaszewskiego czy Antoniego Wita.
– Dzięki szerokiej promocji prowadzonej przez DUX ujętej m.in. na wielu portalach streamingowych, płyta ma szansę dotrzeć do odbiorców na całym świecie – dodaje Anna Rocławska-Musiałczyk.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.