Udany rok 2019 i ostrożne plany na 2020

Spotkanie noworoczne Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo

Ponad 180 osób uczestniczyło w noworocznym spotkaniu Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo. Tradycyjne spotkania w szerokim gronie mieszkańców, przedstawicieli różnych wejherowskich środowisk, organizacji społecznych i stowarzyszeń, aktywistów miejskich oraz radnych i władz miasta są okazją do rozmowy, wymiany poglądy, podsumowania minionego roku i ustalenia planów na przyszłość.

Prezydent Wejherowa i zarazem lider Ruchu „Wolę Wejherowo” szeroko i szczegółowo omówił sprawy miasta. Radni „Wolę Wejherowo” tworzą największy, bo 9-osobowy klub w Radzie Miasta.
Prezydent Wejherowa i zarazem lider Ruchu „Wolę
Wejherowo” szeroko i szczegółowo omówił sprawy miasta. Radni „Wolę Wejherowo” tworzą największy, bo 9-osobowy klub w Radzie Miasta.

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podsumował 2019 rok i mówił o zamierzeniach na rok 2020. Następnie trwała ożywiona dyskusja w kuluarach o problemach i sprawach miasta.
– Rok 2019 był trudny, gdyż zmieniają się stale przepisy i samorządom w całej Polsce zaczyna brakować pieniędzy – powiedział Krzysztof Hildebrandt, lider Ruchu „Wolę Wejherowo”. – Pomimo tego osiągnęliśmy dobre efekty. Było to możliwe dzięki profesjonalnemu gronu moich współpracowników, radnych, na których mogłem liczyć i wsparciu Państwa, wsparciu mieszkańców Wejherowa. Za to serdecznie dziękuję!
Prezydent Wejherowo podkreślił, że nowy rok 2020 jest wielką niewiadomą, ale prognozy nie są dobre.
– Nie wiemy jak zostaną zmienione przypisy i jakie będą skutki finansowe dla samorządów. Sytuacja jest bardzo nieprzewidywalna i trudno to nawet oszacować. Jednak z takimi współpracownikami i radnymi oraz przy Państwa życzliwości i zaangażowaniu naszych sympatyków – pomimo ogromnych trudności, które nas czekają – damy radę – powiedział na spotkaniu Krzysztof Hildebrandt.
– Jesteśmy poważnym ruchem społecznym i takie cykliczne spotkania z naszym sympatykami oraz stały, bieżący, codzienny kontakt z mieszkańcami są bardzo ważne. Wolę Wejherowo nie powstało niedawno na potrzeby wyborów, ale pracuje regularnie od wielu lat – podkreśla Wojciech Kozłowski, przewodniczący Klubu Radnych Wolę Wejherowo w Radzie Miasta. – Tylko w ten sposób możemy realizować naszą misję, jaką jest zmienianie Wejherowa wspólnie z mieszkańcami.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.