Młodzież na morzu

Członkowie Szkolnego Koła Ligii Morskiej i Rzecznej działającego przy ZKiW Strzebielino wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Młodzież na Morzu”, organizowanym przez Zarząd Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Wyższą Szkołę Bankową w Szczecinie, pod honorowym patronatem małżonki Prezydenta RP, Anny Komorowskiej.

Konkurs odbył się w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie. Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Pomorzu Wschodnim, konkursie na najlepsze Szkolne Koło Ligi Morskiej i Rzecznej oraz konkursie plastycznym. W wyniku szkolnych eliminacji do finału zakwalifikowały się Agata Grudzińska i Paulina Erdmańska.
W finale uczennice odpowiadały na pytania z geografii, biologii i wiedzy o morzu związane z Pomorzem Wschodnim. Po zmaganiach konkursowych uczestnicy zostali zaproszeni na rejs po szczecińskim porcie.
W kategorii szkół podstawowych reprezentacja Szkolnego Koła Ligi Morskiej zdobyła Puchar Dyrektora Naczelnego Polskiej Żeglugi Morskiej oraz Dyplom Uznania za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Pomorzu Wschodnim.
W konkursie plastycznym nagrodę zdobył Kacper Szotrowski. Szkolne Koło Ligi Morskiej otrzymało dyplom wraz z tytułem wyróżniającego się koła w Polsce, odebrany przez sternika koła, Nikolę Domoradzką.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.