Przebudzenie na zakończenie

11 maja Gryf Orlex Wejherowo rozegrał ważny wyjazdowy mecz z Energetykiem ROW Rybnik. Musieli go wgrać, aby ratować się przed spadkiem z II ligi. Udało się. Gryf wygrał z rybnickim Energetykiem 2:1. Gorzej poszło gryfitom z Chojniczanką, z którą przegrali 0:1. Za to na własnym boisku wejherowianie pokonali Rakowo Częstochowa 4:2.
Początek meczu Gryfa Wejherowo z Energetykiem ROW Rybnik należał do gospodarzy, ale gola dla wejherowian zdobył R. Siemaszko i przewagi bronili do końca pierwszej części. Rybniczanie po przerwie ruszyli do atakowania bramki W. Ferry. W 70 min. D. Radziemski, efektownym strzałem pokonał naszego bramkarza. Od 82 min. gospodarze musieli grać w dziesiątkę, bo rybnicki piłkarz został ukarany czerwoną kartką. Parę minut później M. Łuczak pokonał bramkarza gospodarzy, a rybniczanie już nie wyrównali.
Kolejny mecz, również wyjazdowy, gryfici rozegrali 15 maja z wiceliderem Chojniczanką Chojnice. Początek pojedynku należał do gryfitów, którzy mieli okazje do zdobycia goli, ale świetnie bronił bramkarz Chojniczanki, a naszej drużynie brakowało szczęścia. Po kwadransie wicelider zaczął zagrażać bramce W. Ferry.
Druga połowa to napór Chojniczanki i skuteczna obrona wejherowian. Na 20 minut przed końcem gospodarze strzelili zwycięskiego gola, po podaniu na nasze pole karne z rzutu wolnego.
Kolejny mecz, 18 maja, ostatni w tym sezonie przed własnymi kibicami Gryf Orlex Wejherowo rozegrał z Rakowem Częstochowa i wygrał 4:2 (3:0).
W pierwszej części meczu gryfici zaskakująco szybko potrafili zdominować gości, strzelić trzy bramki i praktycznie „załatwić” cały mecz na swoją korzyść. W ciągu 15 minut R. Siemaszko zdobył dwie bramki, a trzy minuty później padł gol samobójczy. W drugiej połowie gra się nieco wyrównała, nawet z lekką przewagą gości, czego efektem było strzelenie tylko jednego gola przez wejherowian, ale za to dwóch bramek dla Rakowa w końcówce meczu.
Kolejny pojedynek Gryf zagra na wyjeździe 25. maja z Ruchem Zdzieszowice.

Gimnazjalistki na boisku

W Wejherowie po raz pierwszy rozegrano Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt. W turnieju wzięło udział ponad 50 uczestniczek, a zwycięzcą turnieju została drużyna Gimnazjum Publicznego z Luzina.
Skład drużyny: Luiza Kass, Ewelina Pielowska, Rozalia Okoniewska, Klaudia Grubba, Magdalena Lińska, Monika Drabik, Magdalena Kołacz, Barbara Mudlaff, Karolina Joskowska, Paulina Brzeska, Jagoda Splithoff, Katarzyna Lesner. Opiekunem drużyny jest Wiesław Szmidtka.
Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 w Wejherowie, a trzecie miejsce Gimnazjum nr 1 w Rumi

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.