Mieszkańcy rozświetlają zimowe Wejherowo

Najpiękniejsze dekoracje świąteczne domów, balkonów i ogrodów nagrodzone

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt oraz zastępca prezydenta Beata Rutkiewicz wręczyli nagrody w 17. edycji „Konkursu na najbardziej atrakcyjną dekorację świąteczną balkonu, okna lub ogrodu”. Spotkanie z mieszkańcami, którzy uczestniczyli w konkursie odbyło się w ratuszu.

Jak co roku, prezydent Wejherowa podziękował mieszkańcom za ich wysiłek i kreatywność.
– Bez waszych wspaniałych dekoracji nasze miasto nie wyglądałoby w okresie świątecznym tak pięknie. To właśnie one dodają szczególnego uroku i magii świąt. Dlatego dziękuję za cały trud, zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie tych dekoracji – powiedział Krzysztof Hildebrandt.
Przewodnicząca komisji konkursowej Teresa Patsidis wyjaśniła, że przy ocenie dekoracji pod uwagę brana była pomysłowość i samodzielność, ogólny wyraz estetyczny oraz niepowtarzalność ekspozycji. Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: dekoracje świąteczne okien i balkonów w domach jedno i wielorodzinnych oraz dekoracje ogrodów przy domach jedno i wielorodzinnych.

Laureaci konkursu

W kategorii dekoracje świąteczne okien i balkonów w domach jedno i wielorodzinnych pierwsze miejsce zajęła Maria Łuczak (ul. Marynarki Wojennej), drugie Zbigniew Wolanin (ul. Wczasowa 13), trzecie Piotr Maszota (ul. Wczasowa).
Wyróżnienia otrzymali: Marcin i Joanna Narloch (ul. Kołłątaja 6), Ludwika Erdmann (ul. Rogali) oraz Jolanta i Mirosław Kłusak z ul. Sędzickiego.
W kat. dekoracje świąteczne ogrodów przy domach jedno i wielorodzinnych zwyciężyli Teresa i Tadeusz Kaweccy (ul. Kusocińskiego). Drugie miejsce zajęła Regina Arendt (os. 1000-lecia), a trzecie Mirosława i Marian Wilczewscy (os. Przyjaźni).
Wyróżnienia otrzymali: Barbara i Piotr Gołębiewscy (ul. Ofiar Piaśnicy), Henryk Teclaf (ul. Kusocińskiego), Aniela Bartnicka (os. Kaszubskie), Ewa Tukalska (ul. Ogrodowa), Teresa Szimichowska (os. Kaszubskie), Wiesław Sadowski (os. Kaszubskie), Elżbieta i Jan Cichoccy z os. Kaszubskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.