Laureaci z Luzina i Wejherowa

Olimpiada Wiedzy Obywatelskiej Senior Obywatel

Gertruda Kowalczyk z Luzina (na zdjęciu) i Bogdan Krawczyk z Wejherowa znaleźli się wśród 15 najlepszych uczestników II Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej Senior Obywatel im. Pawła Adamowicza.

Mieszkańcy naszego powiatu wraz z pozostałą trzynastką pojadą w nagrodę do Brukseli. Finalistami olimpiady było aż jedenastu mieszkańców województwa pomorskiego.
W ogólnopolskiej olimpiadzie biorą udział osoby powyżej 60. roku życia z województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. Uczestnicy konkursu musieli przejść trójstopniowe eliminacje i wykazać się wiedzą m.in. na temat samorządu terytorialnego, Konstytucji RP i Unii Europejskiej.
W pomorskiej olimpiadzie brało udział 460 seniorów. Olimpiada była podzielona na trzy etapy: gminny, powiatowy i wojewódzki, a każdy z nich kończył się egzaminem. Do eliminacji wojewódzkich zakwalifikowało się 115 osób.
Z laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej Senior Obywatel spotkała się członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszka Kapała-Sokalska oraz senator RP Ryszard Świlski. Laureaci otrzymali książkę „Gdański styczeń” oraz podziękowania.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.