Puchar Świata

W Szeged na Węgrzech w maju rozgrywany był Puchar Świata w kickboxingu organizacji WAKO. Ponad 800 zawodników z 19 państw stanęło na matach i ringach. Sukcesy odnieśli zawodnicy i zawodniczki Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego – mieszkańcy Wejherowa i gminy Luzino (Kębłowa).

 

Zuzanna Kalbarczyk, najbardziej utytułowana zawodniczka sportów walki w regionie, niespełna 11-letnia kickboxerka, wywalczyła dwa Puchary Świata. Podopieczna trenera Rafała Karcza, wygrała zarówno w pointfighting oraz light contact. 
Paulina Stenka dotarła do finału, w którym przegrywa z reprezentantką Węgier. Filip Stark dotarł do półfinału, a tam uległ zawodnikowi z Klubu Debreczeni Team Węgry. Oliwer Laskowski w pięknym stylu wygrał walkę o wejście do półfinału z Holendrem, zapewniając sobie brązowy medal.
W kolejnych dniach i konkurencjach Paulina Stenka dopiero w półfinale przegrała z koleżanką z Polski i zdobyła brąz. Ostatecznie Paulina zdobyła srebrny i brązowy medal, a Filip Stark, który przegrał walkę o wejście do półfinału, zdobył medal brązowy krążek.
Wyjazd do Szeged organizowany był przez Polski Związek Kickboxingu, a ekipę wsparli: prezydent Wejherowa K. Hildebrandt, wójt Luzina J. Wejer, EI B. Komkowski, Pasja Kabajuni K. Komkowska, Elektryka Pojazdowa M. Laskowski i rodzice.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.