Inne patrzenie na świat

Warsztaty integracyjne

Podopieczni Wejherowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem wzięli udział w warsztatach integracyjnych zorganizowanych w Filharmonii Kaszubskiej.

Podczas pięciodniowych zajęć, które prowadziła Aneta Fittkau, uczestnicy poznali m.in. technikę collage’u i decoupage’u. Uczestnicy zajęć wykazali się kreatywnością i ogromnym zaangażowaniem podczas wykonywania prac. Tematem jednych z warsztatów były indywidualne dzieła, jak i wspólna praca, a głównym bohaterem był kot. Jak podkreślają członkowie Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem, to zwierzę ma dużo wspólnych cech z autyzmem czy zespołem Aspergera – ponieważ kot jest tajemniczy, chodzi własnymi ścieżkami i jest największym indywidualistą.
– Prowadząca zajęcia Aneta Fittkau wprowadziła nas w tajniki ozdabiania metodą ecoupage’u, co pozwoliło nam wykonać piękne prace, z których wszyscy byliśmy bardzo dumni – stwierdził Arkadiusz Raguza, prezes Wejherowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem. – Metoda ecoupage’u wymaga trochę cierpliwości, ale efekt ręcznie malowanych wzorów jest niesamowity. Druga część warsztatów była poświęcona pracy zbiorowej, łączenia różnych wzorów w jedną całość, wyklejaniem z drobnych elementów. Zarówno podopieczni z naszego stowarzyszenia, jak i rodzice zintegrowali się podczas tych warsztatów. Było bardzo twórczo i kreatywnie. Takie zajęcia warto kontynuować, bo doskonale rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową oraz umiejętności komunikacyjne, co dla osób ze spektrum autyzmu jest bardzo ważne.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.