Wypadki

23-letni kierowca zginął, a dwaj inni młodzi mężczyźni trafili do szpitala. To bilans wypadków drogowych na terenie powiatu wejherowskiego w ostatnich dniach kwietnia br. Na szczęście pierwsze dni maja, były spokojniejsze i do tragedii w długi majowy weekend nie doszło. Policjanci zatrzymali za to 9 nietrzeźwych kierowców i odnotowali 10 kolizji drogowych.

Młody kierowca citroena nie zapanował nad pojazdem i uderzył w drzewo, co skończyło się dla niego tragicznie. Mężczyzna zginął na miejscu.
Młody kierowca citroena nie zapanował nad pojazdem i uderzył w drzewo, co skończyło się dla niego tragicznie. Mężczyzna zginął na miejscu.

24 kwietnia młody mężczyzna zginął w wypadku, do którego doszło na trasie Rybno – Kostkowo. Ze wstępnych analiz wynika, że kierowca citroena nie zapanował nad pojazdem i uderzył w drzewo. Osobowe auto aż owinęło się o gruby pień drzewa. Mężczyzna zginął na miejscu. Na miejsce zdarzenia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, technik kryminalistyki oraz śledczy w ramach śledczych czynności ustalili, że 23-letni mężczyzna citroena z niewyjaśnionej przyczyny stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył bokiem pojazdu w drzewo.
Dwa dni później po północy na drodze krajowej nr 213 w Dobrzewinie doszło do kolejnego groźnego zdarzenia na drodze. W wyniku wypadku dwaj młodzi mężczyźni trafili do szpitala.
Jak ustalili policjanci, 22-letni kierowca samochodu osobowego marki BMW jadąc w kierunku miejscowości Karczemki najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków drogowych, na skutek czego uderzył w przydrożne drzewo. On i jego 25-letni pasażer zostali ranni.
Funkcjonariusze ustalili, że 22-latek kierujący samochodem, posiadał dwa aktywne zakazy sądowe w zakresie kierowania pojazdami mechanicznymi. Za naruszenie sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi kierowcy może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.
29 kwietnia po godz. 17 w Gniewinie policjanci z tamtejszego komisariatu kontrolowali rowerzystę, który jechał „wężykiem” ulicą Pomorską. Podczas rozmowy z 23-latkiem, funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alko-testem potwierdziło podejrzenia mundurowych. Mężczyzna miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.
Nietrzeźwemu kierowcy jednośladu grozi kara pozbawienia wolności do roku. BK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.