Przekształcenia są zgodne z prawem

Radni Platformy Obywatelskiej złożyli w prokuraturze wniosek w sprawie rzekomych nieprawidłowości przy przekształceniu Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie, chociaż argumenty mają słabe. Tym samym zaostrzają walkę polityczną w Wejherowie.


Nie jest to pierwszy donos radnych PO na prezydenta Wejherowa. Poprzednie zawsze były bezpodstawne i zawsze służyły do nieprawdziwych – jak się potem okazywało – oskarżeń pod adresem Krzysztofa Hildebrandta.
– Donosy i obrażanie – tak podsumowują w wejherowskim ratuszu sprawę wniosku Platformy – To już standard działania radnych z PO.
Tym razem Platforma Obywatelska wnioskuje o wszczęcie postępowania wyjaśniającego w celu ustalenia, czy Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa, mógł popełnić czyn zabroniony w związku z utworzeniem spółki z ograniczoną odpowiedzialnością pod firmą Zakład Usług Komunalnych w Wejherowie.
Chodzi o rzekome nieprawidłowości przy wycenie majątku, powołaniu prezesa i rady nadzorczej spółki w grudniu zeszłego roku – generalnie to sprawy natury formalnej.
Jak mówią w ratuszu, argumenty radnych PO są słabe.Gdyby były mocne – to radni od razu zawiadomiliby prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez prezydenta.
Dlaczego PO chodzi jedynie o wszczęcie postępowania wyjaśniającego, które o niczym przecież nie świadczy?
– To proste – komentują w Urządzie Miasta – Chodzi o to, aby można było mówić, że jest afera, bo prokuratura coś tam wyjaśnia, bada. Platforma chce przez jakiś czas obrzucać prezydenta błotem, bo może coś się przyklei.

Zastępca prezydenta Piotr Bochiński wydał w tej sprawie oświadczenie następującej treści:
Wniosek radnych Platformy Obywatelskiej do prokuratury w sprawie przekształceń w Zakładzie Usług Komunalnych traktujemy wyłącznie w kategoriach kolejnego politycznego ataku na prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta.
Nie jest to pierwsze tego rodzaju działanie, nie pierwsze takie wystąpienie radnych wejherowskiej PO przeciwko prezydentowi i jak sądzimy, nie ostatnie.
Ten temat pojawia się nieprzypadkowo, kiedy prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt przystępuje do realizacji wielomilionowych, głównie drogowych, inwestycji w 2013 i w przededniu oddania do użytku największej inwestycji ostatnich dziesięcioleci – nowoczesnego Wejherowskiego Centrum Kultury – Filharmonii Kaszubskiej.
Radni PO chcą poprzez takie działania, umniejszyć dokonania prezydenta dla rozwoju miasta i dla polepszenia jakości życia mieszkańców. Wcześniejsze zarzuty do budżetu i inwestycji formułowane przez radnych PO, nie wytrzymują zderzenia z rzeczywistością, czyli z kolejnymi inwestycjami i osiągnięciami miasta. W ten sposób sukcesy prezydenta radni PO próbują przysłaniać kolejnymi oskarżeniami.
Przekształcenia w ZUK przebiegły zgodnie z prawem, dlatego uważamy, że wniosek radnych PO do prokuratury jest bezzasadny i spokojnie czekamy na wyjaśnienie tej sprawy.
Piotr Bochiński, zastępca prezydenta Wejherowa

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.