Harcerze chcą pomagać

Hufiec ZHP Wejherowo wspólnie ze Szczepem ZHP Luzino przy współudziale wejherowskiego Urzędu Miasta, zorganizował II Manewry Techniczno-Obronne „Wejherowo 2013”. W imprezie uczestniczyło 78 harcerzy w 17 patrolach oraz 10 instruktorów kadrowych ZHP.

Uczestnicy manewrów przed wejherowskim ratuszem
Uczestnicy manewrów przed wejherowskim ratuszem

Manewry rozpoczęły się wieczornym apelem na terenie Harcerskiej Bazy Obozowej „Cedron, a potem uczestnicy wyruszyli na nocne manewry na orientację.
Ich celem było nawiązanie współpracy ze służbami mundurowymi oraz instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo ludzi i mienia. Udział w nich wzięły: Samodzielny Pododdział Antyterrorystyczny Policji w Gdańsku, Placówka Straży Granicznej w Łebie, Powiatowa Komenda Policji w Wejherowie, Straż Miejska w Wejherowie, Inspektorat Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Wejherowie, Państwowa Straż Pożarna.
Rywalizujące ze sobą 4-5-osobowe patrole wzięły udział w biegu, w trakcie którego harcerze uczyli się i wykonywali różne zadania, związane z sytuacjami zagrożenia.
Podczas niedzielnego apelu który odbył się na placu Jakuba Wejhera ogłoszono wyniki rywalizacji.
W pionie harcerskim pierwsze miejsce uzyskał patrol z 70. Luzińskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej.
Wśród harcerzy starszych manewry wygrał patrol z 10. Lądowo-Wodnej Drużyny Harcerskiej „Wilki” z Choczewa. Wyróżniony został patrol z Próbnej Drużyny Starszoharcerskiej z Lini za uczestnictwo po raz pierwszy w imprezie harcerskiej.
Puchar Wójta Gminy Wejherowo za pierwsze miejsce w pionie Wędrowniczym, zdobył patrol z 70. Luzińskiej Wodnej Drużyny Harcerskiej.
Podziękowanie za pomoc dla harcerskiej społeczności odebrał dh Andrzej Fedoruk – szef Inspektoratu Zarządzania Kryzysowego i OC UM w Wejherowie.
Nagrody wręczali komendant Hufca ZHP phm. Zofia Wysocka oraz komendant Szczepu ZHP Luzino phm. Mariusz Kryża.
Na zakończenie harcerze utworzyli krąg i chwytając się za ręce przesłali sobie nawzajem Iskierkę Przyjaźni.

 

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.