Grand Prix dla pań z Kaczkowa

XXI Powiatowy Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Gniewinie

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kaczkowie w gminie Łęczyce zwyciężyły w corocznym Powiatowym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. W tym roku gospodynie z kilku gmin powiatu wejherowskiego spotkały się w Gniewinie, aby zaprezentować swoje umiejętności i pomysły. W turnieju uczestniczyło pięć kół gospodyń wiejskich. Jury nie miało łatwego zadania, bo wszystkie prezentacje były wspaniałe.

Zwyciężczynie turnieju – mieszkanki Kaczkowa będą w tym roku reprezentować powiat wejherowski na wojewódzkim turnieju KGW. Co ciekawe, w historii Powiatowego Turnieju, Koło Gospodyń Wiejskich w Kaczkowie po raz drugi wywalczyło główną nagrodę.
Przedstawicielki kół w czterech innych gminach również zabłysnęły podczas rywalizacji w Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Bibliotece w Gniewinie. Panie prezentowały swoje umiejętności i kreatywność w różnych konkurencjach. W każdej wygrywały przedstawicielki innej wsi i gminy.
Najlepszą scenkę kabaretową zaprezentowały członkinie KGW w Bolszewie (gmina Wejherowo).
Zwycięzcą w kategorii ,,Produkt Tradycyjny – produkty mięsne” zostało KGW w Koleczkowie (gmina Szemud), a w kategorii „Tablica – Historia naszej kapliczki” wygrały gospodynie z Sasina (gmina Choczewo).
Rozegrano również turniej w kręgle o Puchar Dyrektora Centrum Kultury w Gniewinie, który wygrały panie z KGW w Perlinie (gmina Gniewino). Gospodynie z Perlina otrzymały także nagrodę za najlepszą prezentację piosenki.
Najlepszy pokaz mody pn. „Z morskiej toni” przygotowały panie z KGW w Kaczkowie (gmina Łęczyce), które ostatecznie wywalczyły również Grand Prix. Gratulujemy!

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.