Ludzi dobrej woli jest więcej

Koncert w liceum „Sobieskiego”

Organizatorzy wydarzenia: naucyciele i uczniowie I LO im. Króla Jana III Sobieskiego wierzą, że ludzi dobrej woli jest więcej, o czym przekonali się w czasie koncertu w auli liceum 12 stycznia br.

W ubiegłym roku, po tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, nauczyciele i uczniowie liceum „Sobieskiego ”, chcąc pokazać, że nie zgadzają się na zło, nienawiść, pogardę dla człowieka, zorganizowali koncert „Ku dobru” i obiecali, że powrócą do takiej formy wyrażania swych poglądów za rok. Słowa dotrzymali.
Impulsem do działań była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, której przyświecał piękny cel – zakup urządzeń medycznych ratujących życie i zdrowie dzieci. Nie spodziewali się takiej ilości widzów, wrzucających do puszek wolontariuszy pieniądze na cele WOŚP. W zbiórkę pieniędzy właczyli się również rodzice.
Uczniowie, jak i ich rodzice przynieśli własnoręcznie wykonane przedmioty (m.in. obrazy, fotografie, wyroby ceramiczne), które przeznaczyli na „aukcję”, świetnie, z dużą dawką humoru poprowadzoną przez Dawida Gulcza i Kamila Miarowskiego. Młodzi artyści, a wśród nich obecni uczniowie (Maciej Bartecki, Anna Ebertowska, Zuzanna Gulczyńska, Gracjana Głazik, Adrianna Klinkosz, Igor Matyk, Martyna Ngyen Minh, Zuzanna Noga, Oliwia Plichta, Julia Potrykus, Julia Rutkowska, Natalia Szotrowska, Ewa Westphal, Kuba Woliński; zespół SOG w składzie: Ignacy Styba-Holajn, Kamil Miarowski, Jan Missima, Mikołaj Mazurkiewicz, Tymoteusz Żywicki) absolwenci (Roksana Jocz, Maja Stefaniszyn, Marcin Kuś, Agata Wicka) oraz Marta Płotka – gość specjalny – zapewnili widzom dawkę dobrej muzyki i dobrej literatury (proza O.Tokarczuk) i duży profesjonalizm. Nie lada gratką okazał się występ polonistki – Barbary Malawskiej.
– Rodzicom i uczniom należą się ogromne podziękowania. To dzięki nim, dzięki ich zaangażowaniu, zasililiśmy konto WOŚP kwotą ponad 2 tys. zł. Na pochwałę zasłużyli także nasi uczniowie (przede wszystkim Maciej Bartecki), którzy w krótkim czasie przygotowali się do występu. Jak widać wiara Czesława Niemena w dobro, które jest silniejsze niż zło, jest prawdziwa – mówi Edyta Łysakowska-Sobiczewska, pomysłodawca koncertu

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.